آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت جسم, سلامت جنسی

تست بارداری با نمک

تست بارداری با نمک

امروزه روش های مختلفی برای تست بارداری در دنیا وجود دارند از دکتر گرفته تا روش های قدیمی تست در خانه. شما می تواند انواع آن را برای اطمینان از بارداری خود استفاده کنید که یک روش قدیمی و ساده است.

البته که هیچ مدرک علمی معتبری برای اثبات کارایی تست بارداری با نمک وجود ندارد. برای انواع انجام آزمایش و چکاپ کامل در منزل و انواع تست های بارداری از تیم حرفه ای لیما طب کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تست بارداری با نمک با ما همراه باشید.

انواع روش های تست بارداری کدامند؟

روش های تست بارداری به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که یا در داخل منزل انجام می شوند، یا در آزمایشگاه که به شرح زیر هستند.

 تست های بارداری خانگی: این تست ها از ادرار برای تعیین بارداری استفاده می کنند. در اکثر داروخانه ها و به صورت آنلاین در دسترس هستند. انجام انواع تست حاملگی در خانه آسان بوده و نتایج را در عرض چند دقیقه ارائه می دهند. دقت آن ها در صورت انجام صحیح، حدود ۹۹ درصد است.

تست های بارداری آزمایشگاهی: این تست ها از خون برای تعیین بارداری استفاده می کنند. دقیق تر از تست های بارداری خانگی بوده و توسط پزشک یا در آزمایشگاه انجام می شوند. نتایج را در عرض چند روز ارائه می دهند. دقت آن ها در صورت انجام صحیح، حدود ۹۹.۹ درصد است.

انواع تست های بارداری خانگی کدامند؟

برای انجام تست بارداری در خانه روش های مختلفی وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها به جوابی مطمئن برسید. البته جواب این تست ها کاملا دقیق نبوده و می توانید پس از مشاهده جواب تست برای اطمینان بیشتر به آزمایشگاه مراجعه کنید. انواع تست های بارداری خانگی عبارتند از:

  • تست بارداری با بیبی چک
  • تست بارداری با نمک
  • تست بارداری با قند
  • تست بارداری با جوش شیرین
  • تست بارداری با پودر خردل
  • تست بارداری با برگ قاصدک
  • تست حاملگی با ذخیره ادرار

تست بارداری با نمک به چه صورت است؟تست بارداری با نمک به چه صورت است؟

با گذشت ۱ الی ۲ هفته از روی عادت ماهانه و مشکوک بودن به بارداری می توانید از انواع روش های خانگی تست بارداری بهره برده که یکی از آن ها تست بارداری با نمک است. شما برای انجام آن نیاز به نمونه ادرار صبحگاهی، لیوان و کمی نمک دارید. ابتدا نمونه ادرار خود را به لیوان اضافه کرده و سپس ۱ الی ۲ گرم نمک بر روی آن بریزید. در این لحظه شما باید ۳ دقیقه برای مشخص شدن جواب تست منتظر بمانید. اگر جواب تست بارداری مثبت باشد در ترکیب موجود داخل لیوان توده های خامه ای شکل ایجاد شده و اگر جواب تست منفی باشد هیچ واکنشی در ظرف رخ نخواهد داد. ناگفته نماند که این تست یک روش کاملا غیر علمی است که دقت آن پایین بوده و گاه ممکن است به گمراهی و به جواب نرسیدن فرد منجر شود.

عوامل موثر بر دقت تست بارداری با نمک

برای انجام تست بارداری با نمک عواملی وجود دارند که بر روی بدست آمدن نتیجه درست تاثیر گذارند که این موارد عبارتند از:

زمان انجام تست: اگر تست را خیلی زود انجام دهید، ممکن است نتیجه منفی و کاذب دریافت کنید. بهتر است تا با گذشت اولین هفته از روی پریود منتظر بمانید و سپس تست را انجام دهید.

کیفیت ادرار: ادرار اول صبح غلیظ تر است و ممکن است نتیجه دقیق تری ارائه دهد.

نحوه انجام تست: دستورالعمل ها را به دقت مطالعه کرده و از چگونگی انجام آن مطلع باشید.

مزایای انجام تست بارداری با نمک چیست؟

مزایای انجام تست بارداری با نمک چیست؟

انجام تست بارداری در خانه با استفاده از نمک مزایای متعددی دارد، می توانید تست را در هر زمان و هر مکانی انجام دهید. نیازی به مراجعه به پزشک یا آزمایشگاه نبوده و نتایج را در عرض چند دقیقه دریافت می کنید. انجام این تست هزینه بسیار کمی داشته و ارزان تر از تست های بارداری آزمایشگاهی است.

چرا باید از روش تست بارداری با نمک استفاده کنیم؟

دلایل متعددی برای انجام این تست وجود دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

  • اگر پریود شما نامنظم است، ممکن است ندانید که چه زمانی باید برای تست بارداری به پزشک مراجعه کنید. انجام تست بارداری در خانه با نمک می تواند به شما کمک کند تا در هر زمانی که نگران بارداری هستید، تست را انجام دهید.
  • اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دسترسی به مراقبت های بهداشتی محدود است، انجام تست بارداری در خانه با نمک ممکن است تنها راهی باشد که می توانید بفهمید باردار هستید یا خیر.
  • برخی از افراد ترجیح می دهند قبل از اطلاع دیگران از بارداری خود، ابتدا خودشان مطمئن شوند. انجام تست بارداری در خانه با نمک می تواند به شما این امکان را بدهد که قبل از اینکه به کسی بگویید، از بارداری خود مطمئن شوید.

بهترین روش انجام تست بارداری در خانه کدام است؟

همانطور که گفته شد تست های بارداری خانگی بسیاری وجود دارند. اما همه آن ها قابل اطمینان و درست نیستند. استفاده از کیت های بارداری یک روش علمی و اثبات شده است که می تواند تا ۹۹% به شما در رسیدن به جوابی درست کمک کنند. البته برای بدست آوردن جوابی دقیق تر باید بعد از گذشت ۱ الی ۲ هفته از روی عادت ماهانه خود از آن استفاده کنید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *