آزمایش های پزشکی, بارداری, زنان و زایمان

تست بارداری در خانه بدون بی بی چک

تست بارداری در خانه بدون بی بی چک

برای تشخیص بارداری نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نبوده می توانید انواع تست ها و روش ها را برای تشخیص بارداری به راحتی در منزل انجام داده و بعد از دستیابی به جواب مطمئن انواع آزمایش های بارداری لازمه را انجام دهید.

شما می توانید با در ارتباط بودن با کارشناسان حرفه ای تیم لیما طب آزمایش و چکاپ کامل در منزل و آزمایش و چکاپ در دوران حاملگی را در منزل و یا محل کار خود انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تست بارداری در خانه بدون بی بی چک و روش های آن با لیما طب همراه باشید.

انواع روش ها برای تشخیص بارداری کدام است؟

برای مطلع شدن از بارداری به طور کلی دو دسته وجود دارد که یا باید از تست حاملگی در خانه استفاده کرده و یا انواع آزمایشات پزشکی را انجام دهید. در زیر به این دو مورد پرداخته ایم.

تست های تشخیص بارداری آزمایشگاهی

در تست های آزمایشگاهی از آزمایش خون برای تشخیص بارداری استفاده می کنند که توسط پزشک گرفته می شوند و جوابی قطعی و مطمئن دارند. بعد از گذشت چند روز نتایج آن را می توانید دریافت کنید.

تست های تشخیص بارداری خانگی

انواع تست های بارداری در منزل به دلیل آسان بودن انجام آن ها بسیار رایج بوده و اکثر بانوان برای تشخیص بارداری روش های خانگی را در پیش می گیرند. اما دقت این تست ها پایین بوده و در برخی موارد می تواند جوابی اشتباه داشته باشد. در این تست بر خلاف تست های آزمایشگاهی می توانید جواب را در عرض چند دقیقه مشاهده کرده و دقت آن ها حدود ۹۹%  است.

انواع تست بارداری در منزل بدون بی بی چک کدامند؟

انواع تست بارداری در منزل بدون بی بی چک کدامند؟

بی بی چک یکی از روش های خانگی برای تشخیص بارداری است. اما اگر بی بی چک در دسترس نباشد چه روش های دیگری برای تشخیص بارداری وجود دارد؟ اگر شما هم تجربه استفاده از روش های بارداری در منزل بدون استفاده از بی بی چک را دارید با ما به اشتراک بگذارید. در زیر به انواع این روش ها اشاره کرده ایم.

 • تست بارداری با نمک
 • تست بارداری با پودر خردل
 • تست بارداری با ذخیره ادرار
 • تست بارداری با برگ قاصدک
 • تست بارداری با قند
 • تست بارداری با جوش شیرین
 • تست بارداری با گلاب

نحوه انجام تست های بارداری

در جدول زیر به نحوه انجام برخی از تست های خانگی برای تشخیص بارداری پرداخته ایم.

انواع تست ها

نحوه انجام

جواب مثبت

جواب منفی

تست بارداری با نمک

 

در ابتدا نمونه ادرار خود را در داخل یک ظرف ریخته و سپس ۱ الی ۲ گرم نمک به آن اضافه کنید. برای دستیابی به جواب سه دقیقه منتظر بمانید.ایجاد شدن توده هایی به شکل خامه در ظرف نشانه جواب مثبت و بارداری شما است.اگر واکنشی در لیوان رخ نداد جواب تست شما منفی است.

تست بارداری با قند

در داخل لیوان و یا ظرف حاوی ادرار چند حبه قند و یا مقداری شکر بریزید.اگر جواب مثبت باشد شکر و یا قند به راحتی حل نشده  در ادرار شکل توده به خود می گیرند.اگر جواب تست شما منفی بود قند و یا شکر به راحتی در ادرار حل می شوند.

تست بارداری با جوش شیرین

در این تست یک قاشق جوش شیرین در ظرف ریخته و چند قطره ادرار روی آن بچکانید. سپس دو قاشق غذا خوری به ترکیب اضافه کنید.اگر کف ایجاد شد جواب مثبت است.اگر در ظرف کف ایجاد نشد جواب منفی است.

تست بارداری با خمیردندان

مقدار زیادی خمیر دندان را در ظرفی ریخته و چند قطره ادرار روی آن بچکانید.اگر رنگ خمیردندان افزایش یافت یعنی جواب تست مثبت است.اگر رنگ خمیر دندان تغییری نکند جواب تست منفی است.

 

چگونه تست بارداری آزمایشگاهی را انجام دهیم؟

چگونه تست بارداری آزمایشگاهی را انجام دهیم؟

برای انجام تست های بارداری آزمایشگاهی نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نبوده و می توانید این تست را به راحتی روش های تست حاملگی در منزل انجام دهید. اما چگونه؟ برای انجام تست های آزمایشگاهی در منزل و یا در محل کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به صورت تلفنی و یا آنلاین با کارشناسان مجموعه لیما طب در ارتباط باشید.
 • در مرحله بعد باید سفارش خود را با استفاده از فرم ثبت کنید.
 • کارکنان لیما طب برای مراجعه حضوری به محل کار و یا منزل شما، هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد.
 • نیروی متخصص به منزل و یا محل کار شما اعزام می شود.
 • آزمایش خون برای تشخیص بارداری از شما گرفته می شود.
 • پس از گذشت چند روز می توانید جواب تست خود را از حساب کاربری مشاهده کنید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *