hpv, آزمایش های پزشکی, آموزش چکاپ, سلامت جنسی

تست پاپ اسمیر برای دختر باکره

تست پاپ اسمیر برای دختر باکره

آیا همه زنان باید اسمیر دهانه رحم انجام دهند؟این مقاله به با پاسخ دادن به سوالات پر تکرار شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا باید غربالگری دهانه رحم را انجام دهید یا خیر.

من یک دختر باکره هستم، آیا در خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم هستم؟

اگر هرگز با مردی تماس جنسی نداشته اید، این احتمال بسیار پایین است، اما کاملا هم بدون خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم نیست. هنوز کاملاً مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد ناهنجاری می شود. اغلب به این دلیل است که یک ویروس دهانه رحم را آلوده کرده است. این ویروس، ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) نامیده می شود و از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

HPV می تواند در سایر انواع روابط جنسی (به غیر از مقاربت کامل) منتقل شود. این در مورد زنان دگر جنس‌گرا، زنان دو جنس‌گرا و لزبین‌ها صدق می‌کند. HPV از طریق مایعات بدن منتقل می شود. این بدان معناست که رابطه جنسی دهانی، انتقال مایعات واژن روی دست‌ها و انگشتان، یا به اشتراک گذاشتن وسایل جنسی، همگی می‌توانند از راه‌های قرار گرفتن در معرض HPV باشند.

مطالب مرتبط:چکاپ دوران حاملگی

آیا آزمایش اسمیر ضرری ندارد؟

من یک دختر باکره هستم ، آیا آزمایش اسمیر ضرری ندارد؟

اگر هرگز رابطه جنسی نداشته‌اید، اما می‌خواهید آزمایش اسمیر انجام دهید، باید به پزشک یا پرستاری که اسمیر را می‌گیرد بگویید که هرگز رابطه نداشته‌اید. تا اسپکولوم با اندازه مناسب را انتخاب کند. همچنین اگر تاکنون از تامپون استفاده نکرده‌اید، بهتر است به فردی که اسمیر شما را می‌گیرد نیز بگویید.

من چندین سال است که تماس جنسی نداشته ام، آیا نیاز به تست پاپ اسمیر دارم؟

ویروس HPV می‌تواند سال‌ها در دهانه رحم باقی بماند، به همین دلیل توصیه می‌کنیم هر کسی که تا به حال آمیزش جنسی داشته است تا سن ۶۵ سالگی غربالگری انجام دهد.

مطالب مرتبط:زمایش HDL 

غربالگری دهانه رحم چیست؟

غربالگری دهانه رحم چیست؟

غربالگری دهانه رحم آزمایشی برای تشخیص سرطان نیست. اما امکان تشخیص ناهنجاری ها یا تغییرات در سلول ها(که در صورت عدم درمان ممکن است به سرطان دهانه رحم تبدیل شوند)، را فراهم می کند. نوع سرطان دهانه رحم که برنامه غربالگری دهانه رحم برای پیشگیری از آن طراحی شده است، کارسینوم سنگفرشی دهانه رحم نامیده می شود.

پاپ اسیمر چه چیزی را نشان می دهد؟

برخی از سرطان دهانه رحم وجود دارد که برخی از آنها ممکن است با آزمایش پاپ اسمیر مشخص شوند. تقریباً تمام ناهنجاری‌های شناسایی شده با غربالگری با به خوبی درمان می‌شوند. تخمین زده شده است که غربالگری سالانه از حدود ۳۹۰۰ مورد و بیش از ۱۰۰۰ مرگ ناشی از سرطان دهانه رحم در بریتانیا جلوگیری می کند.

مطالب مرتبط:چکاپ دوران حاملگی

علائم سرطان دهانه رحم چیست؟

  1. شایع ترین علامت خونریزی از واژن در زمان هایی غیر از دوره قاعدگی است که اغلب در زمان رابطه جنسی نفوذی یا بعد از ان و یا خونریزی که در زمان یائسگی رخ می دهد.
  2. ترشحات با بوی نامطبوع واژن
  3. درد یا ناراحتی در حین رابطه جنسی نفوذی

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.