آزمایش های پزشکی, بارداری, چکاپ, زنان و زایمان, سلامت جسم, سلامت جنسی, فرزند, مادر و فرزند, مراقبت های قبل از بارداری

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

در هفته هفتم بارداری، جنین شما به اندازه یک بلوبری در حال رشد است. برخی از علائمی که ممکن است در این دوره تجربه کنید شامل گرفتگی خفیف در لگن و متورم شدن سینه ها  است .

هفته هفتم بارداری شما دوره تغییرات مهمی برای شما و جنینتان است. در حالی که چیز زیادی از بیرون مشخص نیست و شکم شما بر آمده نشده ،اما از درون بدن شما در حال آماده شدن برای پرورش فرزندتان برای چند ماه آینده و  است.

بروز هر علامت جدیدی  شما را یک قدم به ملاقات با کودک نزدیکتر می کند و شما شوق بیشتری تجربه میکنید.

علائم هفته هفتم بارداری

ممکن است شروع به احساس نفخ کنید و سینه‌هایتان بزرگ‌تر و یا احساس درد در سینه ها داشته باشید .

کودک شما نیز هم اکنون  در حال رشد است سر و صورت کودک در حال رشد است و دست ها و پاهای ریز در حال جوانه زدن هستند.

خستگی شما ممکن است در حال حاضر شدید باشد تا جایی که می توانید استراحت کنید

 

مروری بر هفته هفتم بارداری

در حال حاضر، احتمالاً می دانید که باردار هستید، اما برخی از افراد باردار تا این هفته به طور قطعی متوجه نمی شوند و نیاز به انجام تست بارداری دارند .

شما هنوز باردار به نظر نمی رسید، اما متوجه علائم آن هستید. احتمالاً وزن اضافه نکرده اید و حتی ممکن است به دلیل تهوع صبحگاهی چند کیلو وزن کم کرده باشید.

ممکن است با بزرگ شدن سینه‌هایتان کمی سفت شود و شلوارتان به دلیل نفخ کمی احساس ناراحتی برایتان ایجاد کند .

 

جنین شما در این هفته حدود ۱۰ سانتی متر طول دارد و هنوز جنین محسوب می شود. دم کوچک ستون فقرات آنها در حال کوچکتر شدن است و به زودی ناپدید می شود.

 

در این هفته، سر و صورت کودک شما در حال رشد است سوراخ های بینی ظاهر می شوند و عدسی های چشم شروع به شکل گیری می کنند. دست‌ها و پاها نیز در حال جوانه زدن هستند .

هفته هفتم بارداریوضعیت دو قلو ها در هفته هفتم

اگرچه چند قلوها اغلب در هنگام تولد کوچکتر از تک قلوها هستنداما رشد آنها در هر هفته تا سه ماهه سوم آنقدرها با تک قلو متفاوت نیست. اگر چند قلو دارید، نوزادان شما در این هفته هر کدام کمی بزرگتر از بالای یک مداد پاک کن هستند.

بسیاری از زنان اولین سونوگرافی خود را بین هفته های ۶ تا ۸ انجام می دهند

همانطور که کودک شما به رشد خود ادامه می دهد، احتمالاً شما  علائم اولیه بارداری را تجربه خواهید کرد، اگر قبلاً این کار را نکرده ایدامکان دارد علائم جدیدی را تجربه کنید .

این علائم شامل موتارد زیر میشود :

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تکرر ادرار
 • تیره شدن آرئول ها
 • خستگی
 • سینه های حساس و متورم
 • بیزاری و هوس غذایی
 • گرفتگی خفیف لگن
 • لکه بینی گاه به گاه
 • بیزاری از غذا و حالت تهوع

اگر غذاهای مورد علاقه شما نفرت انگیز به نظر می رسند و هوس ترشی و ماهی تن دارید،نگران نباشید . شما در حال تجربه هوس های غذایی و بیزاری های مرتبط با بارداری خود هستید. بوهایی که قبلا هرگز آزارتان نمی داد ممکن است ناگهان حالت تهوع را در شما ایجاد کند.

حالت تهوع، بیزاری از غذا و هوس ممکن است در طول بارداری شما ادامه داشته باشد، اما بیشتر زنان پس از سه ماهه اول احساس بهتری دارند.

 

سعی کنید از هر گونه غذا و بویی که باعث ایجاد علائم می شود خودداری کنید. هر از چند گاهی به هوس های خودمثل  (بستنی! شکلات!) اهمیت  بدهید، اما سعی کنید رژیم غذایی خود را تا حد امکان مغذی نگه دارید و رزریم پر چربی یا قند نداشته باشید تا به قند بارداری دچار نشوید . اگر هنگام تهوع در حفظ یک رژیم غذایی متعادل مشکل دارید، اشکالی ندارد

ویتامین های دوران بارداری می توانند به پر کردن شکاف بین رژیم غذایی محدود و عادات غذایی سالم پس از رفع تهوع صبحگاهی کمک کنند

اگر علائم شما شدید است و نمی توانید غذا یا مایعاتی را برای بیش از ۲۴ ساعت نگه دارید یعنی دچار ریفلاکس شدید  ، با پزشک خود تماس بگیرید ..

 

بزاق بیش از حد در هفته هفتم بارداری

ترشح بیش از حد بزاق و نیاز به تف کردن، علامت آزاردهنده ای است که ممکن است در این هفته تجربه کنید. هیچ کس دقیقاً نمی داند چه چیزی باعث این می شود، اگرچه هورمون ها یا سوزش سر دل احتمالاً مشکوک هستند.

 

از مواد محرک مانند دود که ممکن است مشکل را بدتر کند اجتناب کنید. سعی کنید آدامس بدون قند بجوید یا آب نبات های سفت بمکید. این ممکن است بلع بزاق اضافی را آسان تر کند

 

ورزش های دوران بارداری را شروع کنید

اگر به ورزش علاقه دارید، یک برنامه ورزشی قبل از تولد را شروع کنید. پیشنهاد متخصصصات  زنان و زایمان برای حمایت از بارداری سالم، ۳۰ دقیقه در روز ورزش. یوگا، پیاده روی و شنا است ..

قبل از دویدن، بلند کردن وزنه‌های سنگین یا انجام برنامه‌های ورزشی شدید قلبی، تأیید پزشک خود را دریافت کنید.

هفته هفتم بارداریترک سیگار در هفته هفتم بارداری

اگر سیگاری هستید، ترک سیگار بسیار مهم است. سیگار خطر عوارض دوران بارداری مانند وزن کم هنگام تولد و زایمان زودرس را افزایش می دهد. همچنین ممکن است بعد از تولد مشکلاتی را برای کودک ایجاد کند

 

حاملگی خارج رحمی چیست ؟

حاملگی خارج از رحم حاملگی است که در خارج از رحم و اغلب در یکی از لوله های فالوپ شکل می گیرد. این یک اورژانس تهدید کننده زندگی برای فرد باردار است. شما ممکن است علائم طبیعی اولیه بارداری را داشته باشید بدون اینکه بدانید جنین در خارج از رحم شما رشد می کند.

حاملگی خارج از رحم نمی تواند زنده بماند. در صورت عدم درمان، ناحیه اطراف جنین در نهایت پاره می شود. اگر باردار هستید و هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با پزشک مشورت کنید:

 • خونریزی غیر طبیعی واژینال
 • غش کردن یا احساس ضعف یا سرگیجه ناگهانی
 • فشار خون پایین
 • فشار مقعدی
 • درد شانه
 • درد شدید، تیز و ناگهانی لگن
 • سقط جنین

سقط جنین منجر به از دست دادن نوزاد در دوران بارداری می شود. بیشتر سقط جنین ها در ۱۲ هفته اول یا سه ماهه اول بارداری اتفاق می افتد.

سقط جنین به دلیل مشکل در ژن های کودک، مشکلات دهانه رحم یا رحم، مشکلات هورمونی یا عفونت ایجاد می شود. در بسیاری از موارد، هیچ دلیل واضحی برای سقط جنین وجود ندارد. در صورت بروز هر یک از این علائم هشدار دهنده با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی یا لکه بینی
 • عبور بافت از طریق واژن
 • فوران مایع صورتی رنگ واژینال
 • درد یا گرفتگی شکم یا لگن
 • سرگیجه، سبکی سر، یا غش

اگر سقط جنین را تجربه کردید، برای غم از دست دادن خود وقت بگذارید و در صورت نیاز به حمایت با پزشک خود تماس بگیرید.

افزایش وزن در هفته هفتم

بعید است که وزن شما  در این مرحله از بارداری شما تغییر کرده باشد. اگر تهوع صبحگاهی دارید، ممکن است غذا خوردن برایتان دشوارتر باشد. اگر متوجه شدید که در حال کاهش وزن هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

هفته هفتم زمان هیجان انگیز و مهمی در دوران بارداری شماست همانطور که بدن شما به آماده شدن برای تغذیه کودک در حال رشد ادامه می دهد، علائمی مانند حالت تهوع و احساس خستگی مفرط وجود دارد که ممکن است متوجه آنها شوید..

همچنین زمان خوبی برای برداشتن گام‌های سالم برای آماده شدن برای ماه‌های آینده است، از جمله برنامه‌ریزی برای قرار ملاقات با پزشک، شروع یک برنامه ورزشی قبل از زایمان و ترک سیگار.

 

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *