آزمایش های پزشکی, بارداری, چکاپ

آیا برای آزمایش بارداری ناشتا باید باشیم؟

 آیا برای آزمایش بارداری ناشتا باید باشیم؟

برای انجام ازمایش بارداری نیاز به شرایط خاصی مانند ناشتایی، قطع داروها و آنتی بیوتیک ها و .. نیست. زیرا در این آزمایش مقدار هورمون HCG تحت تاثیر این فاکتورها قرار نمی گیرد.

هر چند ازمایش حاملگی در هر ساعت از شبانه روز قابل انجام است اما بهتر است این آزمایش در ساعت اولیه صبح انجام شود. زیرا میزان غلظت HCG در ادرار ساعات اولیه صبح بیشتر است و به همین دلیل تشخیص بارداری از طریق نمونه ادرار نیز راحتر صورت می گیرد.

قبل از آزمایش چکاپ چکار کنیم؟

رایج‌ترین روش تشخیص حاملگی، اندازه گیری میزان هورمون گنادوتروپین کوریونی انسانی (HCG)  با استفاده از آزمایش خون است. بعد از گذشت ۱۱ روز از لقاح، میزان هورمونHCG  افزایش می‌یابد. این هورمون بعد از تشکیل جفت، از جسم زرد محافظت می کند.

 

مادران عزیز در زمان دوران بارداری حتما برای سلامت خود و فرزندتان چکاپ کامل در منزل را انجام دهید.

 

 

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *