آزمایش های پزشکی

انجام تست رایگان PCR

تست رایگان PCR

برای تشخیص ویروس COVID-19 از RT-PCR استفاده می شود. در این روش ابتدا باید RNA را به DNA تبدیل شوند. این به این فرآیند “رونویسی معکوس” نام دارد. بعد از تبدیل RNA  به DNA،  قسمتی از DNA ویروسی را صدها هزار بار تکثیر می شود و از این طریق می توان با ردیابی قسمت اختصاصی ویروس می توان به تشخیص نهایی ان ویروس دست پیدا کرد.

نمونه‌ای از قسمت‌هایی از بدن که ویروس کووید-۱۹ در آنجا جمع می‌شود، مانند بینی یا گلوی فرد جمع‌آوری می‌شود. نمونه با چندین محلول شیمیایی درمان می شود که موادی مانند پروتئین ها و چربی ها را حذف می کند و تنها RNA موجود در نمونه را استخراج می کند. این RNA استخراج شده ترکیبی از مواد ژنتیکی خود فرد و در صورت وجود، RNA ویروس است.

لیست مراکز درمانی که ازمایش رایگان می گیرند

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *