hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, داخلی

واکسن گارداسیل برای مردان

واکسن گارداسیل برای مردان

امروزه با فراگیری ویروس پاپیلومای انسانی یا همان ویروس hpv  به واسطه روابط جنسی امکان دارد که اسم واکسن گارداسیل یا واکسن اچ پی وی را زیاد شنیده باشید و این سوالات ذهن شما رو در رابطه با چگونگی انتقال این ویروس ،جلوگیری از انتقال hpv  ، راه های درمان اچ پی وی و واکسن ویروس hpv درگیر کرده باشد و یا سوالاتی برایتان در رابطه با این به وجود آمده باشد که آیا آقایان نیز نیاز به تزریق واکسن گارداسیل دارند و یا پرسش هایی در رابطه با مزایا ، معایب و یا شرایط تزریق واکسن گارداسیل داشته باشید .لیماطب میکوشد در ادامه این مقاله به تمام این پرسش های شما پاسخ دهد و کمک کند تا ارزان ترین و بهترین راه برای پیدا کردن و خرید واکسن گارداسیل را پیدا کنید.

انواع واکسن گارداسیل

ممکن است که فکر کنید واکسن گارداسیل صرفا برای مبتلا نشدن به زگیل تناسلی تزریق میشود  اما  این واکسن تاثیری در روند درمان زگیل تناسلی و یا سویه هایی که مبتلا شدید ندارد ولی می‌تواند از ابتلای بدن به سرطان دهانه رحم، واژن، آلت تناسلی، سر، گردن، مقعد و گلو جلگیری کند و موجب جلوگیری از ابتلا به سویه هایی که مبتلا نشدید میشود . در حال حاضر سازمان غذا و داروی ایالت متحده امریکا (FDA) سه نوع واکسن HPV را مورد تایید اعلام نموده است . آن‌ها عبارتند از:

گارداسیل (Gardasil)

گارداسیل ۹ (Gardasil9)

سرواریکس (Cervarix)

واکسن گارداسیل خارجی با نام گارداسیل ۹ یکی از جدیدترین انواع آمپول های hpv  است که می‌تواند شما را در برابر ۹ سویه مختلف ویروس  HPV اعم از ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲، ۵۸ حفظ کند. در بین انواع این ویروس‌ نوع ۱۶ و ۱۸ بسیار پرخطر هستند و منجر به سرطان های  دهانه رحم و واژن  می‌شوند همچنین  دو سویه ۶ و ۱۱ از ویروس‌های رایج HPV به‌شمار می‌آیند که موجب بروز زگیل تناسلی میشوند .

لازم به ذکر است واکسن ایرانی پاپیلوگارد نیز وجود دارد که از انواع داخلی واکسن hpv میباشند که شما را از دو سویه ۱۶و ۱۸ محافظت میکند .

واکسن گارداسیل برای مردانکاربرد های واکسن گارداسیل برای مردان چیست ؟

شاید به گوشتان آشنا باشد که بزرگترین عارضه ابتلا به ویروس hpv  ابتلا شدن به سرطان دهانه رحم است و آقایان با توجه به نداشتن این اندام چه لزومی  دارد که واکسن تزریق کنند؟ کاربرد واکسن گارداسیل برای آقایان جلوگیری از انتقال انواع پر خطر hpv  به شریک جنسی و همچنین جلوگیری از ابتلا به سرطان مقعد ،دستگاه تناسلی مردانه ، حنجره و گلو میباشد . همچنین تزریق واکسن گارداسیل موجب میشود که ابتلا به سویه هایی که موجب  زگیل تناسلی میشود جلوگیری شود .

مزایای تزریق واکسن گارداسیل hpv  برای مردان چیست ؟

از مزایای تزریق واکسن hpv به مردان میتوان به این اشاره کرد که در صورت قرار گرفتن در معرض آلودگی این ویروس احتما ابتلای آن ها به دوز های تزریق شده بسیار کاهش میابد همچنین واکسن های گارداسیل آن ها را در برابر ابتلا به زگیل تناسلی بسیار حفظ میکند واز ابتلا به سرطان مقعد و گلو نیز آن ها را حفظ مینماید .

زمان های تزریق واکسن گارداسیل برای مردان کی هست ؟

بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل قبل از شروع رابطه جنسی میباشد . در منابع معتبر سن تزریق واکسن گارداسیل از ۹ سالگی تا ۲۶ سالگی توصیه شده است .اما برخی منابع تزریق آن را تا ۴۵ سالگی توصیه میکنند. به طور کلی بهتر است اگر حتی بعد از ۴۵ سالگی تعدد شریک جنسی دارید حتما گارداسیل را تزریق نمایید . این واکسن بعد از ۱۵ سالگی در ۳ دور به فواصل صفر،۲ماه و ۶ماه تزریق میشود .

واکسن گارداسیل برای مردانبهترین سن تزریق واکسن اچ پی وی برای مردان چه سنی است ؟

بهترین سن تزریق واکسن برای آقایان از قبل از شروع فعالیت جنسی تا ۴۵ سالگی است .اما اگر بعد از ۴۵ سالگی نیز تزریق شود هیچ ایرادی ندارد . در بسیاری از کشور های غربی واکسن اچ پی وی الزامی است و در تمام سنین تزریق میشود .

واکسن گارداسیل مردان چند دوز است ؟

واکسن گارداسیل از ۹ سالگی تا ۱۵ سالگی در دو دوز تزریق میشود اما بعد از ۱۵ سالگی به بعد این واکسن در ۳ دوز به فواصل زمانی ماه ۰ ، ماه ۲ ، ماه ۶  تزریق میشود .

عوارض تزریق واکسن گارداسیل در مردان چیست ؟

از عوارضی که بعد تزریق واکسن اچ پی وی میتواند ایجاد شود درد در قسمت بازو و تزریق میباشد همچنین افرادی که الرژی شدید و یا حساسیت به مخمرهای قارچی دارند باید حتما پزشک خود را در جریان قرارداده و برای تزریق با آن مشورت کنند همچنین از عوارض دیگر و نادر برای افراد نوجوان غش کردن بعد از زمان تزریق واکسن گارداسیل میباشد همچنین لازم به ذکر است بیشترین عوارض از تزریق نکردن واکسن گارداسیل  به وجود می آید و افرادی که در برابر ویروس اچ پی وی مصون هستند از انتقال دادن این بیماری در آینده به همسر یا فرزندان خود جلوگیری میکنند.  همچنین برخی که در هنگام تزریق دوز اول دچار واکنشهای آلژیک شدید شده اند باید از تزریق مابقی دوز ها جلوگیری کنند .لازم به ذکر است برخی نیز دچار عوارض نادری میشوند  مثل :

  • تب کوتاه مدت
  • اسهال و مشکلات گوارشی کوتاه مدت
  • سردرد و احساس خستگی بعد از تزریق
  • حالت تهوع و استفراغ بعد تزریق
  • احساس درد ، ورم و قرمزی در ناحیه تزریق بازو
  • سرگیجه و افت فشار بلافاصله بعد از تزریق

شرایط تزریق واکسن اچ پی وی برای مردان چیست ؟

از شرایط تزریق واکسن اچ پی نداشتن حساسیت آلرژیک یا مخمر های قارچی است نداشتن تب زیاد استفاده نکردن از دارو هایی که موجب تداخل میشوند مانند دارو های استروئیدی است .

نکات قابل توجه در تزریق واکسن گارداسیل برای مردان کدامند ؟

تزریق این ویروس شما را از ابتلا به انواع پر خطر این ویروس و انواعی که موجب بروز زگیل تناسلی میشوند حفظ میکند همچنین شریک جنسی شما و حتی خود شما را از بروز سرطان های دهانه رحم ، مقعد ، واژن ، آلت و گلو حفظ میکند .

واکسن گارداسیل برای مردانقیمت واکسن گارداسیل برای مردان در سال ۱۴۰۲

با توجه به وارداتی بودن واکسن گارداسیل هزینه آن با توجه به نوسانات ارزی قابل درج نیست اما لیما طب میکوشد بدون واسطه واکسن های گارداسیل ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی را برای شما تهیه کنید و در سرتاسر ایران به دست شما برساند همچنین لیما طب میتواند جهت تزریق واکسن در استان تهران و کرج، پرستار در هر جای این دو استان برایتان اعزام نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر راجب واکسن ها از طریق چت گفتینو ، واتساپ ، شماره تماس های درج شده با ما در ارتباط باشید .

نحوه خرید و تزریق واکسن گارداسیل از لیما طب

لیماطب با حفظ زنجیره سرد واکسن ها را به سرتاسر ایران برایتان ارسال میکند و همچنین واکسن هایی که لیما طب به دست شما میرساند  دارای لیبل ، پلمپ و تاریخ انقضای درج شده میباشند و خیال شما از بابت تقلبی نبودن آن واکسن ها راحت میشود. برای خرید واکسن و نحوه تزریق آنها میتوانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت لیماطب با ما در ارتباط باشید .

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *