آزمایش های پزشکی

شرایط تست کرونا

قبل از تست کرونا چه کنیم؟

با توجه به نوع تست مورد نیاز برای تشخیص کرونا شرایط قبل از انجام ازمایش متفاوت است. اگر هدف شما تست PCR است یک ساعت قبل از انجام تست از مصرف دخانیات، ادامس، نوشیدنی های مانند ابمیوه و قهوه خوداری کنید. همچنین لازم است قبل از انجام تست از مسواک، نخ دندان و دهانشویه استفاده نکنید. برای انجام تست رپید تست انتی ژن با توجه به این که تست از سواب بینی استفاده می شود، بینی خود را شستشو ندهید. برای انجام تست الیزا  یا رپید تست انتی بادی ها با توجه به اینکه از سرم خون استفاده می شود این نوع تست نیاز به شرایط ناشتایی خاصی نیاز ندارد.

ایا برای انجام تست کرونا نیاز به شرایط ناشتایی دارد؟

خیر، هیچ کدام از روش های تشخیصی تست کرونا نیاز به شرایط ناشتایی ندارد. چرا که در تست PCR و رپید تست انتی ژن از سواب بینی و حلق استفاده می شود و در تست الیزا و رپید تست انتی بادی ها از سرم خون استفاده می شود که در واقع ما به بررسی سیستم ایمنی بدن را می سنجیم که برای این کار وضعیت ناشتایی تاثیر روی جواب تست ندارد و نیاز به شرایط ناشتایی ندارد.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *