hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, داخلی, مراقبت های قبل از بارداری

واکسن گارداسیل برای زنان

واکسن گارداسیل برای زنان

ویروس پاپیلومای انسانی یا همان ویروس (HPV) عامل زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان در مردان و زنان است. سازمان جهانی بهداشت تزریق واکسن گارداسیل را برای افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، توصیه میکند .

گارداسیل چیست ؟

تقریبا بیش از نیمی از مردان و زنان که از نظر جنسی فعال هستند در دورهایی از زندگی خود به ویروس HPV آلوده میشوند و بعد آن را رد میکنند . آمپول گارداسیل می تواند تا حدزیادی از ابتلای افراد به زگیل تناسلی و سرطان های واژن ،مقعد ، مبهل ، آلت تناسلی و سرطانه دهانه رحم  پیشگیری کند. HPV معمولاً از طریق تماس جنسی با فرد آلوده منتقل  میشود.

در بیشتر موارد عفونت ویروسی HPV هیچ علامتی ایجاد  نمیکند و خود به خود از بین میرود. اما بعضی از انواع HPV از ۲۰۰ نوع آن میتواند باعث سرطان دهانه رحم در زنان شود که حدود ۴۰ نوع آن از طریق نمونه برداری از نواحی مختلف تناسلی زن و مرد قابل تشخیص است . سرطان دهانه رحم دومین علت اصلی مرگ ناشی از سرطان ها در میان زنان در سراسر دنیا است.

HPV همچنین با چندین سرطان با شیوع کمتر از جمله سرطان واژن ، مهبل ، مقعد و حلق و پشت گلو در زنان و سرطان مقعد ، آلت تناسلی  و حلق  وپشت گلو از جمله زبان و  لوزه ها در مردان در ارتباط است. ویروس اچ پی وی  همچنین  میتواند باعث زگیل ناحیه تناسلی و زگیل در گلو شود. متاسفانه هنوز هیچ درمانی برای عفونت HPV وجود ندارد، اما برخی از مشکلات ناشی از آن را  میتواند درمان کرد تا طول درمان حدودا د و ساله آن از طریق تقویت سیستم ایمنی بدن سپری شود.

واکسن گارداسیل برای زنانکاربرد های واکسن گارداسیل برای زنان چیست ؟

گارداسیل یکی از دو واکسن موجود در ایران است  که میتوانید برای پیشگیری  از انتقال ویروس زگیل تناسلی در زنان و مردان استفاده کنید که سوش های شایع عامل زگیل تناسلی و عوامل سرطانزا را پوشش می دهد و میتوان هم برای زنان و هم مردان موجب پیشگیری شود .  واکسن گارداسیل میتواند از بیشتر موارد بروز سرطان رحم در زنان جلوگیری کند، البته به شرطی که قبل از قرار گرفتن فرد در معرض ویروس تزریق شود . علاوه بر این،  واکسن اچ پی وی میتواند مانع از بروز سرطان واژن و مهبل در زنان و زگیل تناسلی و سرطان مقعد هم در زنان و هم در مردان شود.

مزایای تزریق واکسن گارداسیل hpv  برای زنان چیست ؟

انتظار میرود تاثیر گذاری  حاصل از واکسن گارداسیل طولانی مدت باشد و حتی در برخی منابع ۱۲ سال تاثیر گذاری قطعی ذکر شده است . اما واکسیناسیون hpv  هیچگاه جایگزینی برای  غربالگری سرطان گردن رحم نیست و  زنان همچنان باید تست پاپ اسمیر را  به طور منظم در ابتلا در یک سال و و پس از ۲ سال هر سه سال به طور روتین انجام د هند  انجام دهند.از اصلی ترین مزایای تزریق این واکسن برای زنان مبتلا نشدن به سوش های پر خطر اچ پی وی  که موجب بروز سرطان شایع گردنه رحم است میباشد .

زمان های تزریق واکسن گارداسیل برای زنان کی هست ؟

بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل برای خانم ها قبل از شروع فعالبت جنسی از ۱۱ سالگی تا ۲۶ سالگی است اما این واکسن را از ۹ سالگی میتوان تزریق کرد و منعی ندارد . امپول گارداسیل را بعد از شروع فعالیت جنسی نیز میتوان تزریق کرد ولی قبل از شروع و مطمئن بودن از مبتلا نبودن تاثیر آن خیلی بیشتر میباشد . واکسن hpv را میتوانید تا ۴۵ سالگی تزریق کنید و حتی پس از آن نیز منعی ندارد اما تاثیر گذاری آن به طبع کمتر میباشد .

واکسن گارداسیل برای زنان چند دوز است ؟

واکسن HPV به صورت ۳ دوز تجویز میگردد:

 • اولین دوز           تزریق از ۹ سالگی تا ۴۵ سالگی
 • دومین دوز          ۲ ماه پس از تزریق دوز اول
 • سومین  دوز       ۶ ماه پس از دوز اول

تزریق دوز اضافی یا برای مثال تزریق ۳  دوز ۴ گانه و بعد تزریق یک دوز نه گانه به فاصله کم اصلا توصیه نمیشود .همچنین لازم به ذکر است تزریق واکسن گارداسیل در سنین کمتر از ۱۵ سالگی به صورت دو دوز کفایت میکند اما بعد از ۱۵ سالگی تزریق ۳ دوز الزامی است .

واکسن گارداسیل برای زنانبهترین سن تزریق واکسن اچ پی وی برای زنان چه سنی است ؟

بعترین سن تزریق واکسن hpv  به شرح ذیل میباشد :

زنان ۱۳ تا ۲۶ سال.

مردان ۱۳ تا ۲۱ سال.

 واکسن گارداسیل برای مردان ۲۲ تا ۲۶ سال که سری ۳ دوزی واکسن  را دریافت  نکرده اند، تجویز کرد. همچنین توصیه میشود برای مردان تا حداکثر ۲۶ سال که رابطه جنسی همجنس گرایانه داشته اند یا مردانی که سیستم ایمنی بدن آنها به دلیل عفونت HIV، یا سایر بیماری ها یا داروها تضعیف شده است، تجویز کرد. واکسن زگیل تناسلی  میتواند همزمان با  واکسن های دیگر نیز داده شود.

شرایط تزریق واکسن اچ پی وی برای زنان چیست ؟

هر فردی  که تا به حال واکنش آلرژیک به هر یک از اجزای واکسن گارداسیل، یا به دوز قبلی واکسن HPV داشته است، نباید این واکسن را دریافت کند. اگر شخصی که قرار است واکسن گارداسیل بزند هرگونه آلرژی شدید از جمله به  مخمرهای قارچی  داردباید موضوع را به پزشک خود اطلاع  دهد و ترجیحا از تزریق واکسن جودداری کند .گارداسیل برای زنان باردار توصیه  نمیشود. با این حال تا بحال گزارشی مبنی بر ضرر دریافت واکسن HPV هنگامی که فرد باردار است گزارش نشده است . همچنین بانوانی  که فرزند شیر خواره دارند  می توانند گارداسیل را دریافت کنند. افرادی که در هنگام دریافت واکسن زگیل تناسلی، یک بیماری خفیف نظیر سرماخوردگی دارند، باز هم  میتوانند آن را دریافت کنند. افراد مبتلا به بیماری متوسط یا شدید باید صبر کنند تا حالشان بهبود یابد اگر مبتلا به تب شدید نیز هستید تزریق آن را به عقب بیاندازید .

عوارض تزریق  واکسن گارداسیل برای زنان  چیست؟

واکسن گارداسیل نیز مانند هر داروی دیگری احتمالا می تواند باعث مشکلات جدی شود مانند: واکنش های آلرژیک شدید شود. اما خطر اینکه واکسن باعث آسیب جدی و یا مرگ شود،بینهایت نادر  است. واکنشهای آلرژیک تهدید کننده ناشی از  واکسن ها بسیار کم است. اگر قرار باشد چنین اتفاقی رخ دهد، در عرض چند دقیقه تا چند ساعت پس از واکسیناسیون صورت میگیرد. چندین مورد از مشکلات خفیف تا متوسط که  همراه با تزریق این واکسن HPV رخ  میدهد. این موارد چندان طول  نمیکشد و  به خودی خود از بین  میروند از جمله:

 • درد و قرمزی در محل تزریق در بازو
 • تب خفیف تا متوسط
 • سردرد خفیف و گذرا

از علائم شدید تر میتوان به موارد زیر اشاره کرد که نیاز است به پزشک اطلاع دهید :

 • غش مختصر و علائم تشنج
 • دو بینی و سرگیجه شدید
 • حالت تهوع
 • واکنش های آلژیک مخمری یا آلرژی به موادی مثل لاتکس
 • کهیر
 • تورم صورت و گلو
 • اشکال در تنفس
 • ضربان قلب سریع

این علائم  از چند دقیقه تا چند ساعت پس از تزر یق واکسن شروع میشود. در مواردی که عارضه به شکل واکنش آلرژییک ایجاد می گردد، سریعا با پزشک تماس بگیرید. یا به اولین بیمارستان مراجعه کنید .

واکسن گارداسیل برای زنانقیمت واکسن گارداسیل برای زنان در سال ۱۴۰۲

خرید واکسن گارداسیل با توجه به وارداتی بودن و بالا بودن آن توسط نرخ ارز ارزش گذاری میشود برای اطلاع از قیمت آن میتوانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت لیما طب با ما در ارتباط باشید لیما طب میکوشد واکسن ها  را با حفط زنجیره سرد و بهترین شرایط نگهداری با نازلترین قیمت در اختیار شما بگذارد  و خیال شمارا از لحاظ اصالت واکسن راحت کند .

نحوه خرید و تزریق واکسن گارداسیل از لیماطب

لیما طب امکان ارسال واکسن گارداسیل با اصالت را به سرتاسر ایران دارد همچنین شما میتوانید واکسن های ۴ ظرفیتی گارداسیل و ۹ ظرفیتی گارداسیل را  علاوه بر دریافت در سرتاسر ایران در خرید واکسن در استان کرج و استان تهران با ارسال پرستار برای تزریق واکسن گارداسیل در منزل درخواست دهید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه لیما طب در ارتباط باشید

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *