آزمایش های پزشکی, چکاپ, دسته‌بندی نشده, سلامت جسم, عفونی

تست کرونا در خانه

ویروس کرونا که احتمالا همه شما نام آن را شنیده اید در سال ۲۰۱۹ شیوع یافت و زندگی خیلی از افراد را تحت تاثیر قرار داد. کرونا ویروس با ایجاد عفونت در دستگاه تنفسی پستانداران و پرندگان باعث ایجاد بیماری ها از جمله سرماخوردگی های شدید می شود.

برای بررسی و انجام این تست در خانه به منظور مبتلا بودن یا نبودن به این نوع بیماری می توانید از تیم حرفه ای لیما طب کمک بگیرید. همچنین این تیم می توانند انواع آزمایش و چکاپ کامل در منزل را به صورت کاملا حرفه ای برای شما انجام دهند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویروس کرونا و نحوه انجام تست آن در منزل با لیما طب همراه باشید.

کرونا چیست؟

نام ویروس کرونا یک کلمه لاتین به معنای هاله یا تاج است که به دلیل شکل ساختاری ویروس، این نام را بر روی آن گذاشته اند. ویروس کرونا که اولین بار در کشور چین شناسایی و شیوع یافت نوعی سندروم تنفسی شدید با نام های قدیمی سارس و سندروم خاورمیانه ای به نام مارس است که در برخی از افراد می تواند به صورت کاملا خفیف مانند یک سرماخوردگی معمولی و در برخی دیگر به صورت کاملا حاد و با درگیری چندین درصدی دستگاه تنفسی همراه باشد.

انواع ویروس کرونا کدامند؟

از زمان شیوع این بیماری بیش از ۲۰۰ نوع کرونا در کل جهان شناخته شده اند که هر کدام را با توجه به نوع ساختار و علائمی که دارند به چهار گروه آلفا، گاما، بتا و دلتا تقسیم بندی کرده اند. در زیر به برخی از انواع ویروس کرونا تاثیر گذار بر روی انسان اشاره کرده ایم.

 • ۲۲۹E
 • OC43
 • HKU1
 • NL63
 • MERS-COV
 • SARS-COV
 • SARS-COV-2

تست کرونا در خانه به چه منظور انجام می شود؟

تست کرونا در خانه به چه منظور انجام می شود؟

انجام تست کرونا در خانه و یا در آزمایشگاه به شما این امکان را می دهد که از طریق جواب مثبت و منفی تست از ابتلا به آن آگاه باشید. این تست ها دارای انواع گوناگونی از جمله تست سریع آنتی ژن و تست PCR هستند که لیما طب می تواند تست PCR را برای شما در منزل و در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.

بهترین زمان انجام تست کرونا در خانه

شما می توانید انواع تست ها از جمله تست کرونا را در منزل توسط مجموعه حرفه ای لیما طب انجام دهید. بهترین زمان انجام این تست با گذشت مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت از شروع علائم کرونا در بدن شما است. بهتر است بعد از دیدن علائم آن تست کرونا را در منزل انجام دهید. همچنین اگر از اقوام و آشنایان شما کسی این بیماری را داشته و شما با او در تماس بوده اید بهتر است تست کرونا را در منزل انجام دهید. قبل از سفر یا بعد از بازگشت نیز برای اطمینان بیشتر می توانید این تست را انجام دهید.

تست کرونا در منزل چگونه انجام می شود؟

تست PCR کرونا چیست؟ برای انجام تست PCR در منزل یک نمونه از ماده ژنتیکی ویروس یا همان RNA از مخاط و ترشحات حلق و بینی با استفاده از یک سواپ مخصوص ۱۵ سانتی متری توسط پزشک گرفته می شود. این سواپ به شکل گوش پاک کن و برای جمع آوری نمونه به سمت انتهای بینی یا حلق هدایت می شود. نمونه در یک ظرف و با شرایط ایمن به آزمایشگاه منتقل خواهد شد.در این تست ویروس فعال موجود در نمونه آزمایش فرد شناسایی شده و اگر جواب آزمایش مثبت باشد به منظور وجود ویروس فعال در بدن او است. شما می توانید با انجام این تست از بیمار بودن یا نبودن خود مطلع و از انتشار آن جلوگیری کنید.

آیا برای انجام تست کرونا در منزل آمادگی خاصی لازم است؟

آیا برای انجام تست کرونا در منزل آمادگی خاصی لازم است؟

شرایط تست کرونا به این صورت است که این تست نیاز به آمادگی خاص و ناشتایی ندارد اما بهتر است قبل از انجام آن به موارد گفته شده در زیر توجه کنید:

 • بهتر است به منظور تمیزی و از بین رفتن آلودگی ها، یک ساعت قبل از انجام آزمایش مقداری آب در دهان غرغره کنید.
 • قبل از نمونه گیری از جویدن آدامس خودداری کنید.
 • قبل از نمونه گیری از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • قبل از نمونه گیری از آشامیدن هرگونه مایعات از قبیل چای، آب و قهوه که باعث آلودگی نمونه می شوند. خودداری کنید.
 • قبل از نمونه گیری از نخ دندان، مسواک و دهانشویه استفاده نکنید.

عوامل ایجاد خطا در نتیجه تست PCR کدامند؟

بروز برخی از مشکلات می تواند باعث تغییر در نتیجه تست PCR   شود که این عوامل عبارتند از:

 • آغشته نشدن سواپ به ترشحات حلق و بینی
 • وجود مشکل در تجهیزات آزمایشگاهی
 • نامناسب بودن دما برای نگهداری و انتقال نمونه به آزمایشگاه
 • آلودگی سواپ

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *