بارداری

علایم بارداری بعد از چند روز ظاهر میشود؟

علایم بارداری بعد از چند روز ظاهر میشود؟

 

از شش تا دوازده روز پس از بارور شدن تخمک بارداری رخ می دهد. این گرفتگی‌ها شبیه دردهای قاعدگی هستند، بنابراین برخی از خانم‌ها لکه بینی ابتدای بارداری را با شروع قاعدگی اشتباه می‌گیرند. با این حال، خونریزی و گرفتگی عضلات در ابتدای بارداری خفیف است.

 

آیا فکر میکنید ممکن است باردار باشید؟ تنها راه برای اطمینان از بارداری انجام آزمایش بارداری است اگر رفت و آمد به آزمایشگاه برایتان سخت است لیما طب میتواند این تست را در منزل از شما بگیرد.

شما میتوانید از خدمات آزمایشات و چکاپ پزشکی در منزل استفاده نماییید.

 

آیا همه زنان علائم اولیه بارداری را دارند؟

آیا همه زنان علائم اولیه بارداری را دارند؟

 

در هر زن علایم اولیه بارداری متفاوت است. تجربیات آنها از بارداری نیز همینطور است. همه زنان از بارداری به بارداری دیگر علائم مشابه یا حتی علائم غیر مشابهی دارند

همچنین، از آنجایی که علائم اولیه بارداری اغلب شبیه علائمی است که ممکن است درست قبل و در طول قاعدگی تجربه کنید، ممکن است متوجه بارداری خود نشوید.

برخی از شایع ترین علائم اولیه بارداری

برخی از شایع ترین علائم اولیه بارداری

 

آنچه در زیر می آید شرح برخی از شایع ترین علائم اولیه بارداری است. باید بدانید که این علائم به غیر از بارداری ممکن است ناشی از موارد دیگری نیز باشد. بنابراین این واقعیت که شما متوجه برخی از این علائم می شوید لزوما به معنای باردار بودن شما نیست. تنها راه اطمینان از بارداری تست آزمایشگاهی بارداری است

لکه بینی و گرفتگی : پس از لقاح، تخمک بارور شده خود را به دیواره رحم می چسباند. این می تواند یکی از اولین علائم بارداری را ایجاد کند همچنین  به آن خونریزی لانه گزینی نیز  می گویند. از شش تا دوازده روز پس از بارور شدن تخمک این خونریزی رخ می دهد.

این گرفتگی‌ها شبیه دردهای قاعدگی هستند، بنابراین برخی از زنان آن‌ها و خونریزی را با شروع پریود اشتباه می‌گیرند. با این حال، خونریزی و گرفتگی عضلات خفیف است

علاوه بر خونریزی، یک زن ممکن است متوجه ترشحات سفید و شیری رنگ از واژن خود شود. این مربوط به ضخیم شدن دیواره های واژن است که تقریباً بلافاصله پس از لقاح شروع می شود. افزایش رشد سلول های پوشاننده واژن باعث ترشح می شود.

این ترشحات که می تواند در طول بارداری ادامه یابد، معمولاً بی ضرر است و نیازی به درمان ندارد. اما اگر بوی بد مربوط به ترشحات یا احساس سوزش و خارش وجود دارد، به پزشک خود اطلاع دهید تا احتمال بروز عفونت قارچی یا باکتریایی بررسی شود.

تاخیر در پریود: اگر در سنین بارداری هستید و بیش از یک هفته و یا بیشتر از تایم پریود شما گذشته است میتوانید باردار باشید . البته اگر سیکل پریود نامنظمی دارید این تاخیر میتواند گمراه کننده باشد.

علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر میشود؟

سینه های حساس و متورم: در اوایل بارداری تغییرات هورمونی ممکن است سینه های شما را حساس و دردناک کند. این ناراحتی احتمالاً پس از چند هفته کاهش می یابد زیرا بدن شما با تغییرات هورمونی ناشی از بارداری سازگار می شود.

حالت تهوع با یا بدون استفراغ:  تهوع صبحگاهی که می تواند در هر زمانی از روز یا شب رخ دهد، اغلب یک تا دو ماه پس از بارداری شروع می شود. با این حال، برخی از زنان زودتر احساس تهوع می کنند و برخی هرگز آن را تجربه نمی کنند. در حالی که علت تهوع در دوران بارداری دقیقا مشخص نیست . میتواند ناشی از تغییرات هورمونی باشد.

افزایش ادرار: ممکن است بیشتر از حد معمول ادرار کنید. مقدار خون در بدن شما در دوران بارداری افزایش می یابد و باعث می شود کلیه ها مایع اضافی را که به مثانه شما ختم می شود بیشتر دفع کنند

خستگی : همچنین خستگی در بین علائم اولیه بارداری در رتبه بالایی قرار دارد. هیچ کس به طور قطع نمی داند که چه چیزی باعث خواب آلودگی در سه ماهه اول بارداری می شود. با این حال، افزایش سریع سطح هورمون پروژسترون در اوایل بارداری ممکن است به ایجاد این خستگی کمک کند.

 

 

علائم بارداری از روی ناف

نمی‌توان به‌طور قطعی از روی ناف علائم بارداری را تشخیص داد. با این حال، در برخی از موارد، پس از حدود ۶ هفته بارداری، ناف زنان باردار به‌طور قابل توجهی بزرگتر و برجسته‌تر می‌شود. همچنین، در برخی از موارد، روی ناف خطی به‌وجود می‌آید که به‌عنوان “خط لاتین” شناخته می‌شود و نشانگر بارداری است. با این حال، برای تشخیص دقیق بارداری، باید از روش‌های دیگری مانند آزمایش خون یا سونوگرافی استفاده کرد.

علائم بارداری از روی چهره

نمی‌توان به‌طور قطعی از روی چهره علائم بارداری را تشخیص داد. با این حال، در برخی از موارد، برخی تغییرات در چهره زنان باردار مشاهده می‌شود. برای مثال، روی چهره زنان باردار ممکن است برجسته‌تر شود و تیرگی و لک‌های پوستی نیز افزایش یابند. همچنین، در برخی از موارد، لبهای زنان باردار پرتراکم‌تر و قرمزتر می‌شود. با این حال، برای تشخیص دقیق بارداری، باید از روش‌های دیگری مانند آزمایش خون بارداری  یا سونوگرافی استفاده کرد.

 

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.