hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت جسم, سلامت جنسی

واکسن گارداسیل در رشت

واکسن گارداسیل که امروزه خیلی از افراد برای جلوگیری از آلوده شدن به ویروس HPV آن را تزریق می کنند. ویروس HPV از جمله عفونت هایی است که از طریق اندام تناسلی، تماس جنسی و… از فردی به فردی دیگر می تواند انتقال یابد.

واکسن گارداسیل را تمامی افراد در سن های جوانی و نوجوانی و قبل از شروع رابطه جنسی می توانند تزریق کرده و از انواع بیماری ها از جمله سرطان رحم، سرطان مقعد، سرطان حنجره و گلو پیشگیری کند. شما می توانید با کمک گرفتن از تیم حرفه ای لیما طب علاوه بر دریافت دوز های آن، آزمایش و چکاپ کامل در منزل را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با واکسن گارداسیل با ما همراه باشید.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل یک واکسن غیرفعال بوده که برای پیشگیری از انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) استفاده می‌شود. HPV یک ویروس شایع است که می‌تواند باعث زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد و سایر بیماری‌های تناسلی شود.

با اینکه توصیه می شود این واکسن را قبل از شروع رابطه جنسی تزریق کنید، اما زنان و مردانی که به بیماری های زگیل تناسلی مبتلا هستند نیز می توانند ودز های این واکسن را دریافت کنند. این عمل برای افراد مبتلا به عنوان یک راه درمانی شناخته نمی شود اما علائم آن کاهش پیدا می کنند.

موارد مصرف واکسن گارداسیل چیست؟

موارد مصرف واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل برای دختران و زنان ۹ تا ۴۵ سال و پسران و مردان ۹ تا ۲۶ سال توصیه می‌شود. این واکسن به‌ ویژه برای افراد زیر توصیه می‌شود:

 • افرادی که هنوز فعالیت جنسی نداشته ‌اند.
 • افرادی که دارای شرکای جنسی متعدد هستند.
 • افرادی که دارای سابقه خانوادگی سرطان دهانه رحم هستند.
 • افرادی که دارای رابطه جنسی پر خطر هستند.
 • افرادی که به دلیل شغلشان در معرض ویروس HPV هستند.

چه کسانی نباید واکسن گارداسیل را دریافت کنند؟

هر کسی نمی تواند واکسن گارداسیل را تزریق کند. این موضوع شامل افرادی می شود که به دوز اول واکسن حساسیت و یا آلرژیک حیاتی نشان داده و نباید دوز های بعدی این واکسن را دریافت کند.

چه زمانی تزریق واکسن گارداسیل برای زنان لازم است ؟ در رابطه با این موضوع می توان گفت تزریق واکسن گارداسیل در دوران بارداری توصیه نمی شود چرا که در چند مورد سقط جنین پیش آمده اما به طور کامل از طرف متخصصان تایید نشده است. مادران باردار می توانند واکسن خود را بعد از زایمان و در دوران شیردهی دریافت کنند.

نحوه تزریق واکسن گارداسیل به چه صورت است؟

نحوه تزریق واکسن گارداسیل به چه صورت است؟

واکسن گارداسیل به ‌صورت تزریق زیر جلدی در سه دوز تزریق می‌شود. دوز اول باید در سن ۹ تا ۱۴ سالگی تزریق شود. دوز دوم باید ۲ تا ۶ ماه پس از دوز اول و دوز سوم باید ۶ ماه پس از دوز دوم تزریق شود. متخصصان دریافتند که دریافت دوز های واکسن گارداسیل در سنین نوجوانی ۱۵ سال اثرات کامل و مثبتی به همراه خواهد داشت.

عوارض جانبی واکسن گارداسیل چیست؟

عوارض جانبی تزریق واکسن گارداسیل معمولاً خفیف و گذرا هستند و طی چند روز از بین می‌روند. شایع‌ ترین عوارض جانبی این واکسن عبارتند از:

 • درد، قرمزی و تورم در محل تزریق
 • خستگی
 • سردرد
 • درد عضلانی
 • حالت تهوع
 • تب

انواع واکسن گارداسیل کدامند؟

واکسن گارداسیل انواع گوناگونی دارد که شما می توانید با مشورت گرفتن از پزشک و یا مجموعه لیما طب بهترین نوع آن با توجه به نیاز خود را دریافت کنید. در حال حاضر دو نوع واکسن گارداسیل در بازار موجود است:

گارداسیل چهار ظرفیتی (Gardasil 4): این واکسن از ابتلا به چهار نوع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به نام‌های ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ جلوگیری می‌کند. این چهار نوع ویروس مسئول ۷۰ درصد سرطان‌های دهانه رحم هستند. گارداسیل چهار ظرفیتی در سال ۲۰۰۶ توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شد.. گارداسیل چهار ظرفیتی برای افراد ۹ تا ۴۵ سال توصیه می‌شود.

گارداسیل نه ظرفیتی (Gardasil 9): این واکسن از ابتلا به نه نوع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) به نام‌های ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲ و ۵۸ جلوگیری کرده و در سال ۲۰۱۴ توسط FDA تایید شد. این نه نوع ویروس مسئول ۹۰ درصد سرطان‌های دهانه رحم بوده و تزریق آن برای افراد ۹ تا ۲۶ سال توصیه می شود.

کدام نوع واکسن گارداسیل بهتر است؟

گارداسیل نه ظرفیتی نسبت به گارداسیل چهار ظرفیتی محافظت بیشتری در برابر انواع مختلف ویروس پاپیلومای انسانی ارائه می‌دهد. با این حال، گارداسیل چهار ظرفیتی برای افراد مسن ‌تر از ۲۶ سال نیز مناسب بوده و در نهایت، بهترین نوع واکسن گارداسیل برای شما با توجه به سن و شرایط پزشکی شما توسط پزشک تعیین خواهد شد.

خرید واکسن گارداسیل در رشت

خرید واکسن گارداسیل در رشت

واکسن گارداسیل در ایران توسط شرکت ‌های مختلفی تولید شده و خرید واکسن گارداسیل از انواع داروخانه ها توسط خود شما امکان پذیر بوده و یا می توانید برای تهیه و تزریق آن حتی در منزل از لیماطب که وارد کننده انواع واکسن گارداسیل در ایران است، کمک بگیرید.

قیمت واکسن گارداسیل در رشت

قیمت واکسن گارداسیل در ایران بسته به شرکت تولیدکننده، نوع واکسن (چهار ظرفیتی یا نه ظرفیتی) و دوز واکسن متفاوت است. به مراتب همانطور که می دانید قیمت واکسن وارداتی خارجی از ایرانی بالاتر بوده و شما می توانید با خرید این واکسن از مجموعه معتبر لیماطب آن را در انواع مراکز درمانی و درمانگاه ها تزریق کرده و یا با در ارتباط بودن با مجموعه لیما طب می توانید این واکسن را در منزل توسط تیم حرفه ای لیماطب تزریق کنید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *