hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, داخلی, سلامت جسم, مراقبت های بعد از بارداری, مراقبت های قبل از بارداری

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟

پاپیلوگارد Papilloguard یک واکسن نوترکیب ایرانی است که حاوی ذرات شبه ویروسی است که به منظور پیشگیری از سرطان های ناشی از ابتلا به گونه های ۱۶ و ۱۸ ویروس HPV کاربرد دارد. تهیه واکسن  پاپیلوگارد به تمامی افراد و به خصوص به بانوان در سنین نوجوانانی توصیه می شود. پاپیلوگارد یک سرنگ از پیش پر شده حاوی سوسپانسیون آماده برای تزریق عضلانی است. ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک ویروس شایع است که به آسانی از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود وگونه های پرخطر این ویروس در صورت درمان نشدن ، عامل سرطان  های دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان های دهان و حلق و… می باشند.

واکسن پاپیلوگارد را چه زمانی تزریق میکنند ؟

واکسن پاپیلوگارد در سنین ۱۲ سالگی توصیه به تزریق میشود و همچنین توصیه میشود افراد تا ۲۶ سالگی واکسیناسیون خود را کامل نمایند .افرادی که تا ۴۵ سالگی واکسن اچ پی وی تزریق نکرده اند میتوانند از ۲۶ سالگی تا ۴۵ سالگی با مشورت پزشک تزریق واکسن داشته باشند .

بهتر است واکسن پاپیلوگارد در زمانی که فعالیت جنسی شروع نکرده اید و از ابتلا نبودن خود مطمئن هستید تزریق نمایید و بعد از شروع فعالیت جنسی واکسن گارداسیل تزریق نمایید.

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟اثر بخشی واکسن پاپیلوگارد چگونه است ؟

اثر بخشی واکسن پاپیلوگارد بر طبق نتایج بالینی به دست آمده با نمونه آمریکایی و خارجی آن یعنی همان واکسن گارداسیل که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا میباشد یکی است.

واکسن پاپیلوگارد تایپ های ۱۶ و ۱۸ ویروس پاپیلومای انسانی را پوشش میدهد که یکی از عوامل اصلی ایجاد سرطان دهانه رحم میباشند .سرطان دهانه رحم سومین سرطان شایع در بانوان است .

شرایط تزریق واکسن پاپیلوگارد چگونه است ؟

شرایط تزریق واکسن پاپیلوگارد همانند شرایط تزریق واکسن گارداسیل میباشد . تا قبل از ۱۵ سالگی تزریق دو دوز کفایت میکند و بعد از ۱۵ سالگی ۳ دوز باید تزریق شود و واکسیناسیون تا ۲۶ سالگی انجام شود .

نکات مهم در رابطه با تزریق واکسن پاپیلوگارد

بهتر است تزریق واکسن پاپیلوگارد برای کسانی باشد که از ابتلا نبودن خود مطمئن هستند و فعالیت جنسی خود را آغاز نکرده اند  و در صورت ابتلا تزریق گارداسیل انجام دهند

واکسیناسیون HPV از جمله واکسن پاپیلوگارد از عفونت های سرطان زا و پیش سرطانی ها جلوگیری می کند. عفونت های ویروس hpv  و پیش سرطان های دهانه رحم (سلول های غیرطبیعی روی دهانه رحم که می توانند منجر به سرطان شوند) از سال ۲۰۰۶، زمانی که واکسن های HPV برای اولین بار در ایالات متحده استفاده شد، کاهش یافته است.

واکسیناسیون با واکسن پاپیلوگارد بسیار ایمن است. بیش از ۱۵ سال بررسی نشان داده است که واکسن های پاپیلوگارد بسیار ایمن و موثر هستند. مانند همه واکسن‌ها، دانشمندان همچنان بر واکسن‌ها نظارت می‌کنند تا مطمئن شوند که ایمن و موثر هستند.

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟موارد احتیاط و منع واکسن پاپیلوگارد چیست ؟

مانند هر واکسن یا دارویی، واکسن پاپیلوگارد نیز می توانند عوارض جانبی داشته باشد. شایع ترین عوارض ، عوارض جانبی خفیف هستند و عبارتند از:

  •      درد، قرمزی یا تورم در بازوی محل تزریق واکسن
  •      سرگیجه یا غش (غش بعد از هر گونه واکسیناسیون، از جمله واکسن HPV، در بین نوجوانان شایع تر است)
  •      حالت تهوع
  •      سردرد

مزایای تزریق واکسن پاپیلوگارد چیست ؟

ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV شایع ترین عفونت مقاربتی (STI) در ایالات متحده میباشد . حدود ۸۰ درصد از افراد حداقل یک نوع HPV را در دوره ای از زندگی خود دریافت می کنند. این ویروس معمولاً از طریق رابطه جنسی واژینال، دهانی یا مقعدی منتقل می شود. بسیاری از افراد نمی دانند که HPV دارند، زیرا معمولاً علائمی ندارد و معمولاً خود به خود از بین می رود. برخی از انواع HPV می توانند باعث بروز مشکلاتی  مانند زگیل تناسلی یا سرطان دهانه رحم شوند. واکسن پاپیلوگارد می تواند در صورت تزریق به موقع از بروز و ابتلا به این سرطان جلوگیری کرد.

برای اطلاع از قیمت و خرید واکسن پاپیلوگارد میتوانید با مجموعه لیما طب در ارتباط باشید .

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟عوارض تزریق واکسن پاپیلوگارد چیست ؟

  • حساسیت: واکسن های HPV برای مصرف در افرادی که بعد از دوز اول واکسن، یا به یک جز از واکسن، واکنش حساسیت شدید نشان داده اند، توصیه نمی شود.
  • بارداری: واکسن های HPV در زمان بارداری توصیه نمی شود. اگر شخصی پس از شروع دوره واکسیناسیون باردار شود، باقی مانده واکسن های ۳ گانه بهتر است تا پایان دوره بارداری به تأخیر بیفتد.
  • تب شدید: افراد با تب شدید نباید واکسینه شوند.
  • سیستم ایمنی ضعیف: واکسیناسیون HPV بی خطر است و برای افراد مبتلا به HIV که واکسن دریافت می کنند مشکلی ایجاد نمی کند و توصیه می شود. با این حال، پاسخ ایمنی و اثر واکسن ممکن است در این افراد کمتر از افراد بدون نقص ایمنی باشد و حتی برخی منابع توصیه به تزریق نکردن آن برای اشخاص دارای بیماری های خود ایمنی میکنند .

نحوه تزریق واکسن پاپیلوگارد چگونه است ؟

واکسن در ناحیه بازو و به صورت عضلانی در ناحیه بین کتف و آرنج  تزریق میشود . در افراد مبتلا به حساسیت به لاتکس توصیه میشود حتما به پرستار تزریق کننده اطلاع دهید .

شما میتوانید علاوه بر مراجعه به مرکز لیماطب برای تزریق واکسن گارداسیل در محل را درخواست نمایید . پرستاران لیماطب در استان تهران و تزریق واکسن در استان کرج   را برایتان انجام میدهند .

واکسن پاپیلوگارد Papilloguard چیست؟تفاوت بین واکسن پاپیلوگارد با واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل ، واکسن تایید شده توسط سازمان غذا و دارو ایالات متحده میباشد اما واکسن پاپیلوگارد تولید کشور ایران میباشد . واکسن گارداسیل در دو نوع ۴ظرفیتی و ۹ ظرفیتی موجود است . پاپیلوگارد دو تایپ ۱۶ و ۱۸ ویروس پاپیلومای انسانی را پوشش میدهد  و گارداسیل ۴ ظرفیتی ۴ تایپ ۱۶ و ۱۸ و ۶ و ۱۱ را پوشش میدهد همچنین گارداسیل ۹ ظرفیتی ۹ تایپ ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲، و ۵۸ را پوشش میدهد .

تفاوت دیگر تفاوت در قیمت میباشد . برای اطلاع و تهیه واکسن پاپیلوگارد و یا قیمت واکسن گارداسیل با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .

نحوه خرید و قیمت واکسن پاپیلوگارد از لیماطب

لیماطب ارسال واکسن به سراسر ایران دارد و تزریق واکسن استان تهران و استان البرز انجام میدهد . شما میتوانید به مرکز لیماطب برای تزریق نیز با تعیین وقت قبلی مراجعه کنید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد واکسن ها و اطلاع از قیمت با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید .

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *