hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, عفونی

هزینه تزریق واکسن گارداسیل

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و فراگیر شدن ویروس hpv در سرتاسر جهان ، کشور های جهان اول شروع به تزریق واکسن زگیل تناسلی به صورت همگانی و قبل از شروع فعالیت های جنسی در  نوجوانان بین ۹ تا ۱۵ سال کردند .و این واکسیناسیون باعث کمتر شدن نرخ ابتلا به سرطان دهانه رحم ،واژن ، مقعد ،گلو و انواعی از نازایی و مشکلات بروز زگیل شد.

دلایل لزوم تزریق واکسن گارداسیل

ویروس پاپیلومای انسانی یا همان hpv  حدود ۲۰۰ سویه دارد که حدود ۴۰ تای این سویه ها در انسان قابل بروز مشکل و همچنین قابل انجام آزمایش و مشخص شدن است . از این ۴۰ سویه حدود نیمی پر خطر و حدود نیمی کم خطر میباشند .در آزمایشگاه های طرف قرار د اد با مجموعه لیما طب در تست hpv 36 سویه از اچ پی وی تشخیص داده میشود که از این ۳۶ تا ۱۸ مورد low risk و ۱۸ تای آن high risk میباشند .حال ممکن است این سوال برایتان پیش آید که اصلا چراواکسن اچ پی وی تزریق کنیم ؟از انواع پر خطر hpv که برخی  موجب بروز سرطان میشود در واکسن گارداسیل ۴ ظرفیتی ۲ نوع بسیار پر خطر آن که موجب سرطان میشود واکسینه میشوید و همچنین در گارداسیل ۹ ظرفیتی ۷ سویه پرخطر که موجب سرطان و بروز مشکلات بیشتر  میشود واکسینه میشوید هم چنین هم در واکسن گارداسیل ۹ ظرفیتی و هم واکسن گارداسیل ۴ ظرفیتی ۲  سویه کم خطر ۶ و ۱۱ که موجب بروز زگیل تناسلی میشود نیز محافظت میشوید  .شاید تابحال متوجه اهمیت بیشتر این واکسن برای خانم ها شده باشید و این سوال برایتان پیش آید که چرا زنان واکسن hpv تزریق می کنند ؟ خانم ها به علت داشتن رحم در معرض ابتلا به سرطان دهانه رحم از طریق ابتلا به اچ پی هستند و متاسفانه در صورت واکسینه نبودن و پیشگیری نکردن ممکن است بعد از ابتلا دیر متوجه این بیماری عفونی شوند و شرایط مادر شدن خود را از دست بدن و یا مجبور به برداستن رحم خود شوند که این عمر موجب پیری زودرس و از دست دادن جوانی و شادابی زود تر میشود .

هزینه تزریق واکسن گارداسیلزمان تزریق واکسن گارداسیل

شاید این سوال برایتان پیس آمده باشد که چه زمانی واکسن اچ پی وی را تزریق کنیم ؟ یا اصلا بهترین زمان تزریق واکسن hpv چه زمانی است ؟باید عرض کنم خدمتتان که شما میتوانید از ۹ سالگی تا ۴۵ سالگی واکسن hpv  را تزریق کنید همچنین حتی اگر بعد از ۴۵ سالگی تعدد رابطه جنسی دارید نیز میتوانید واکسن گارداسیل را تزریق نمایید اما بهترین زمان برای تزریق واکسن اچ پی وی قبل از شروع فعالیت جنسی میباشد .توصیه میشود واکسن اچ پی وی را بین ۹ سالگی تا ۲۶ سالگی تزیرق کنید همچنین بین ۹ سالگی تا ۱۵ سالگی تزریق ۲ دوز کافی است . ولی بعد از ۱۵ سالگی نیاز هست که هر ۳ دوز را تزریق کنید.همچنین این واکسن در سه دوز در فواصل زمانی صفر ، دو و شش ماه تزریق میشود .

تزریق واکسن گارداسیل چگونه است ؟

آیا تابحال برایتان پیش آمده که فکر کنید چگونه واکسن hpv را تزریق کنیم ؟برای تزر یق واکسن گارداسیل در ایران نیاز هست از یکی از مراکز معتبر که واکسن ها را دارند آن را تهیه نمایید لازم به ذکر است حفظ زنجیره سرد بسیار پر اهمیت است در نگهداری واکسن پس از تهیه واکسن پرستار سا کارشناس مربوطه واکسن را روی بازو شما تزریق میکنید و به همین راحتی تمام میشود .

قبل از تزریق واکسن گارداسیل چه مواردی را رعایت کنیم ؟

از شرایط لازم قبل از تزریق واکسن اچ پی وی آن است که اگر تب دارید تزریق واکسن را به تعویق بیاندازید . اگر حساسیت به مخمرهای قارچی یا آلرژی دارید واکسن گارداسیل را تزریق نکنید . اگر در تزریق دوز های قبلی دچار حساسیت شدید شده اید از تزریق دوز های دیگر خود داری کنید . همچنین اگر باردار هستید یااحتمال میدهید باردار باشید واکسن را تزریق نکنید .

هزینه تزریق واکسن گارداسیلآیا تزریق واکسن اچ پی وی تکرار دارد ؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چه زمان هایی باید واکسن گارداسیل را تزریق کنیم ؟ یا زمان های تزریق واکسن hpv  کی است این واکسن به حجم ۰.۵ میلی لیتر و به روش داخل عضلانی تزریق می شود و فواصل تزریق هر دوز  آن  ، صفر، دو و شش ماه می باشد.

هزینه تزریق واکسن گارداسیل چقدر است ؟

قیمت تزریق واکسن اچ پی وی در کشور های خارجی اکثرا به صورت رایگان است اما در کشور ایران هزینه تزریق واکسن hpv متغیر است و با نوسانات دلار جابجا میشود برای اطلاع از هزینه واکسن ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی به ما پیام دهید .

هزینه تزریق واکسن گارداسیل در سال ۱۴۰۲ چقدر است ؟

هزینه تزریق واکسن hpv متغیر است و با نوسانات دلار جابجا میشود برای اطلاع از هزینه واکسن گارداسیل ۴ ظرفیتی و واکسن گارداسیل ۹ ظرفیتی به ما پیام دهید.

هزینه تزریق واکسن گارداسیلنحوه تزریق واکسن گارداسیل از طریق لیما طب

لیماطب در کمترین زمان با نازل ترین قیمت واکسن های گارداسیل ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی را برای شما تهیه میکند و میتواند به سرتاسر کشور برایتان ارسال کنید همچنین لیماطب میتواند در استان تهران  و البرز واکسن هارا برای شما ارسال کند و به همراه آن پرستار برای تزریق گارداسیل اعزام نماید .

هزینه تزریق واکسن اچ پی وی لیما طب

با توجه به نوسانات عرض برای اطلاع از قیمت دقیق و لحظه ای واکسن از طریق چت گفتینو و یا شماره تماس های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید .

آیا تزریق واکسن گارداسیل درد دارد؟

واکسن گارداسیل مانند مابقی ماکسن های الزامی در ناحیه عضلانی سر شانه و قسمت جلویی بازو تزریق میشود و میزان درد آن همانند مابقی تزریقات میباشد و درد خاصی ندارد.

اگر در هنگام تزریق واکسن گارداسیل پریود بودم چکار کنم ؟

تزریق واکسن گارداسیل ارتباطی با سیکل ماهیانه شما ندارد و شما در هر زمانی میتوانید آن را تزریق کنید اما اگر سابقه تب کردن بعد از تزریق واکسن را دارید با توجه به حساسیت های خانومانه در این زمان می توانیدچند روزی زمان تزریق را جابجا کنید .

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *