hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت جسم, سلامت جنسی

واکسن گارداسیل در بابل

واکسن گارداسیل چیست؟ و قیمت آن چقدر است؟ چگونه باید آن را تهیه کنیم؟ از جمله سوالاتی است که همگی باید در رابطه با واکسن گارداسیل بدانید. امروزه تزریق واکسن گارداسیل در بین عموم بسیار افزایش یافته و رایج شده اما با این حال تمامی افراد واجد شرایط دریافت آن نبوده و حتما باید قبل از تزریق با پزشک خود مشورت کنند. شما می توانید با کمک گرفتن از تیم حرفه ای لیما طب انواع آزمایش و چکاپ کامل در منزل و تزریقات در منزل را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه خرید واکسن گارداسیل در شهر بابل با ما همراه باشید.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل یا Gardasil یک واکسن برای جلوگیری از ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV و انواع سرطان ها است. این ویروس از طریق تماس جنسی منتقل شده و باعث بروز سرطان هایی از جمله سرطان رحم، سرطان واژن، سرطان مقعد، سرطان سر و گردن می شود که این واکسن با ایجاد ایمنی در مقابل ۴ مدل ویروس پاپیلومای انسانی به نام های ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ از ابتلا به آن ها جلوگیری می کند. واکسن گارداسیل را تمامی دختران و پسران می توانند در سنین نوجوانی دریافت کنند که از مبتلا شدن به زگیل تناسلی جلوگیری می کند. چه کسانی باید واکسن HPV را دریافت کنند؟ در برخی از کشور ها برای پیشگیری از این بیماری ها تزریق آن را توصیه کرده و تمامی مردان و زنانی که دارای رابطه های جنسی و یا رفتار های جنسی پر خطر هستند باید آن را دریافت کنند.  

عملکرد واکسن گارداسیل چگونه است؟

واکسن گارداسیل (Gardasil) چیست؟ همانطور که گفته شد واکسن گارداسیل برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های خطرناک مانند سرطان ها موثر بوده و از ابتلا به عفونت های HPV جلوگیری می کند. واکسن گارداسیل ساخت انواع شرکت ها در دو نوع موجود بوده که مدل ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی آن از جمله مدل های معروف این واکسن هستند.

واکسن گارداسیل 4 ظرفیتی و 9 ظرفیتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

واکسن گارداسیل ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

هر دو مدل این واکسن یعنی مدل ۴ ظرفیتی و ۹ ظرفیتی آن برای پیشگیری از ابتلا به ویروس HPV  تولید شده اند اما با این تفاوت که تعداد تیپ های پوشش داده شده توسط واکسن گارداسیل در هر ظرفیت متفاوت است. واکسن گارداسیل ۹ ظرفیتی تعداد تیپ های بیشتری نسبت به  ۴ ظرفیتی پوشش می دهد که همین سبب کاهش ابتلا به برخی از بیماری ها و سرطان در افراد می شود.

واکسن گارداسیل ایرانی و خارجی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

برخی از واکسن های تولید شده در ایران و سایر کشور ها به دلایل گوناگون مانند شرایط خاص جامعه و یا در دسترس نبودن ترکیبات لازم، نوع ایرانی با نوع خارجی آن متفاوت است. واکسن گارداسیل ایرانی تیپ های کمتر و محدود تری از ویروس پاپیلومای انسانی را پوشش می دهد اما مدل خارجی آن تیپ های ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ پوشش داده می شود که با پیشرفت این دسته از واکسن ها ممکن است تیپ های بیشتری را نیز پوشش دهند. واکسن گارداسیل خارجی توسط شرکت های معتبر و بین المللی دنیا ساخته می شوند اما در ایران ممکن است برخی از شرکت ها با همکاری و تحت لیسانس شرکت های خارجی این واکسن ها تولید شوند.

اگر از لحاظ برند و اصالت بخواهیم مقایسه ای انجام دهیم کاملا مشهود است که واکسن های تولید شده توسط شرکت های خارجی دارای برند و اصالت شناخته شده هستند اما واکسن های گارداسیل تولید شده در ایران به عنوان محصول ملی عرضه می شوند. به واکسن های تولید شده در ایران واکسن پاپیلوگارد و به واکسن های تولید شده توسط شرکت های خارجی گارداسیل می گویند و در قیمت نیز تفاوت هایی دارند. شما می توانید انواع واکسن گارداسیل را از داروخانه ها، درمانگاه ها و یا سایت معتبر لیما طب خریداری کنید.

عوارض جانبی واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل دارای عوارض تهدید کننده ای نیست اما در برخی از موارد تزریق آن برای برخی افراد توصیه نمی شود. تزریق واکسن گارداسیل در دوران بارداری و کسانی که آلرژی شدیدی به هر یک از اجزای واکسن دارند پیشنهاد نمی شو. اما برای افرادی که می توانند این واکسن را دریافت کنند عوارض آن تهدید کننده نبوده و گذرا هستند که در زیر به برخی از عوارض جانبی واکسن گارداسیل پرداخته ایم.

  • سرگیجه
  • تهوع
  • تورم و قرمزی محل تزریق
  • خارش پوست
  • مشکل در تنفس

خرید واکسن گارداسیل در بابل

خرید واکسن گارداسیل در بابل

واکسن های گارداسیل توسط انواع شرکت های داروسازی تولید و شما می توانید انواع این واکسن را از جمله وارداتی و یا ایرانی، در شهر بابل از داروخانه ها تهیه کرده و یا از لیما طب خریداری کنید. تیم حرفه ای لیما طب علاوه بر فروش این واکسن ها تزریق آن را به صورت حضوری و در منزل برای شما انجام می دهد.

قیمت واکسن گارداسیل در بابل

قیمت واکسن گارداسیل در بابل بسته به شرکت تولید کننده متفاوت است. نوع واکسن اینکه چهار ظرفیتی باشد یا نه ظرفیتی و یا اینکه وارداتی باشد یا ایرانی همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت واکسن گارداسیل هستند. شما می توانید با خرید واکسن گارداسیل از مجموعه معتبر لیما طب آن را در انواع مراکز درمانی و درمانگاه ها تزریق کرده و یا با در ارتباط بودن با مجموعه لیما طب می توانید این واکسن را در منزل توسط تیم حرفه ای لیما طب دریافت کنید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *