hpv, آزمایش های پزشکی, بیماری های مردانه, چکاپ, سلامت جسم, مراقبت های قبل از بارداری

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان در تهران

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان همان انجام تست hpv  یا همان تشخیص وجود ویروس پاپیلومای انسانی در بدن آقایان میباشد . این ویروس عامل ایجاد زگیل تناسلی و انواع سرطان در مردان و زنان میباشد مانند سرطان های دهانه رحم در بانوان ، سرطان رکتوم ، مقعد ، حلق و حنجره در مردان و زنان . ویروس پاپیلومای انسانی حدود ۲۰۰ ویروس را سامل میشود که ازین ۲۰۰ نوع حدود ۳۸ نوع آن در انسان قابل تشخیص هست و حدود ۲۰ نوع آن موجب بروز مشکلات جدی تری میشود .

آزمایش زگیل تناسلی در مردان چگونه است ؟

در آزمایشگاه های وابسته به مجموعه لیما طب آزمایش زگیل تناسلی با استفاده از نمونه برداری از ضایئات پوستی ظاهر شده و یا نمونه ادرار انجام میگردد . برای انجام تست hpv  میتوانید با مجموعه لیماطب تماس بگیرید .همچنین آزمایش زگیل تناسلی در بانوان نیز به سه روش ۱. نمونه برداری پاپ اسمیر ۲. نمونه ادرار ۳. نمونه برداری ضایئات پوستی  انجام میگردد .

راه های تشخیص زگیل تناسلی در مردان چگونه است ؟

بهترین راه قطعی برای تشخیص زگیل تناسلی نمونه برداری از ضایعه ایجاد شده و ارسال آن به آزمایشگاه های معتبر میباشد . در صورتی که حس میکنید رابطه مشکوکی داشتید ولی علائم ظاهری ندارید با استفاده از نمونه برداری از مجرای تناسلی و یا نمونه ادرار میتوانید از مبتلا نبودن خود به ویروس hpv  اطمینان حاصل کنید .

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان در تهرانآزمایش زگیل تناسلی مردان در تهران

هر جای استان تهران یا البرز که باشید لیماطب میتواند برای شما پرستار اعزام کند تا تست hpv خود را در منزل یا محل کارتان انجام دهید همچنین لیما طب میتواند در صورت درخواست شما آزمایشگاه های معتبری را که تست اچ پی وی را با جدید ترین شیوه و متد انجام میدهند به شما معرفی کند تا شما به صورت حضوری مراجعه کنید .

علائم زگیل تناسلی در مردان چیست ؟

از علائم ظاهری زگیل تناسلی میتوان به بروز زائده های پوستی در ناحیه تناسلی ، روی زبان و کشانه ران اشاره کرد . اما ویروس اچ پی وی همیشه علائم ظاهری ندارد و میتواند در بدن زندگی کند بی آن که شما را دچار زائده پوستی کند شاید این سوال ایجاد شود پس چرا خطر ناک است ؟ زیراا در صورت درمان نشدن در آقایان میتواند آنها را به سرطان دستگاه تناسلی ، حلق ، مقعد ، رکتوم ابتلا کند همچنین میتواند شریک جنسی آن ها را نیز آلوده کند و در صورت درمان نشدن شریک جنسی آنان را از نعمت مادر شدن محروم نماید .

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان در تهرانشیوع زگیل تناسلی در مردان چگونه است ؟

شیوع زگیل تناسلی در مردان از برقراری ارتباط جنسی با فرد مبتلا اتفاق می افتد . این برقراری جنسی حتما نیاز به رابطه جنسی کامل ندارد ، حتی با تماس با ناحیه تناسلی ، دهان فرد مبتلا میتواند شما را مبتلا سازد .به همین علت تزریق واکسن hpv  قبل از سن شروع رابطه جنسی اکیدا توصیه میشود .

چه کسانی در معرض ابتلا به زگیل تناسلی هستند ؟

اکثرا افرادی که دارای رابطه جنسی متعدد با افراد گوناکون هستند بیشتر در معرض ابتلا قرار دارند . افراد واکسینه نشده نسبت به ویروس اچ پی وی نیز بیشتر در معرض بروز زگیل تناسلی و انواع سرطان های حاصل از این ویروس هستند . همچنین گفته میشود افراد همجنس گرا نیز درصد بالاتری از خطر ابتلا را به خود اختصاص میدهند .

راه های درمان زگیل تناسلی در مردان چیست ؟

از راه های درمان زگیل تناسلی میتواند به استفاده از لیزر مخصوص زیر نظر پزشک اورولوژی اشاره کرد اما توصیه میشود قبل از شروع درمان های ظاهری زگیل تناسلی درمان های ریشه ای را شروع کنید و به تقویت سیستم ایمنی بدن بپردازید. اکیدا توصیه میشود از درمان های خود سرانه و غیر اصولی پرهیز نمایید .

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان در تهرانکاربرد های واکسن گارداسیل برای مردان چیست ؟

واکسن گارداسیل شما را از ابتلا به انواع پر خطر hpv  و انواعی که موجب بروز زگیل میشود حفظ میکند و درصد ابتلای شما به سرطان های ناشی از ویروس hpv  را به طرز چشم گیری کاهش میدهد .

واکسن گارداسیل سویه های زیر را پوشش میدهد :

  • گارداسیل  ظرفیتی ۴ : سویه های  ۶ ، ۱۱ ، ۱۶ ، ۱۸
  • گارداسیل ۹ظرفیتی  : سویه های ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲، و ۵۸
  • که از این سویه ها نوع ۶ و ۱۱ باعث بروز زگیل تناسلی میشود و سویه های نوع ۱۶ و ۱۸ موجب سرطان دهانه رحم و مابقی از انواع پر خطر میباشد.

مزایای تزریق واکسن گارداسیل hpv  برای مردان چیست ؟

از مزایای تزریق واکسن گارداسیل میتوان به جلوگیری از بروز سرطان های حاصل از این ویروس اشاره کرد همچنین میتوان به بروز پیدا نکردن زگیل در ناحیه تناسلی نیز اشاره کرد . لازم به ذکر است واکسن گارداسیل ۱۰۰ درصد موجب مصون شدن شما در برابر ویروس hpv نمیشود و شما در ارتباط با افراد مشکوک باید محافظت های لازم را انجام دهید .

زمان های تزریق واکسن گارداسیل برای مردان کی است ؟

واکسن گارداسیل از ۹ سالگی تا ۴۵ سالگی قابل تزریق است که هر چه در سنین پایین تر تزریق شود تاثیر گذاری آن بیشتر است . بهترین سن توصیه شده برای تزریق در مردان ۱۱ تا ۲۱ سالگی و در زنان ۱۱ تا ۲۶ سالگی میباشد .

زمان های تزریق واکسن ۳ گانه گارداسیل ۹ ظرفیتی و ۴ ظرفیتی تا زیر ۱۵ سالگی ۲ دوز به فواصل زمانی الان و دو ماه بعد میباشد و در بالای ۲۵ سالگی به صورت الان ، دو ماه بعد و ۴ ماه بعد میباشد .

آزمایش زگیل تناسلی برای مردان در تهرانبهترین سن تزریق واکسن اچ پی وی برای مردان چه سنی است ؟

واکسن گارداسیل تا ۴۵ سالگی تاثیر گذار است اما بیشترین تاثیر گذاری توصیه شده برای مردان ۱۲ سالگی تا ۲۱ سالگی و قبل از شروع فعالیت جنسی میباشد . اما در صورت مبتلا بودن نیز بهتر است تزریق کنید تا از ابتلا به مابقی سویه های پر خطر جلوگیری کرده باشید .

قیمت واکسن گارداسیل برای مردان در سال ۱۴۰۲

برای اطلاع از قیمت های واکسن های گارداسیل از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید .

نحوه خرید و تزریق واکسن گارداسیل از لیما طب

لیما طب ارسال واکسن گارداسیل به سراسر ایران دارد شما میتوانید با تماس با ما و یا گذاشتن پیام از طریق راه های ارتباطی بهترین مشاوره را از مشاوران ما بگیرید و بعد از اطلاع دقیق از شرایط خرید و ارسال در سراسر ایران و تزریق واکسن گارداسیل در تهران و کرج درخواست خود را ثبت نمایید .

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *