چکاپ

بهترین زمان برای آزمایش چکاپ چه موقع است؟

بهترین زمان برای آزمایش چکاب چه موقع است؟

آمادگی برای چکاپ کامل

برای بررسی سلامت بدن بهتر است هر شش ماه یکبار حتی زمانیکه ظاهرا سالم هستید، ازمایش چکاپ را انجام دهید. با توجه به اینکه با استفاده از ازمایش چکاپ سلامت اندام ها و فاکتورهای دیگری از بدن مورد بررسی قرار می گیرند و چکاپ مجموعه گسترده ای از ازمایشات مختلفی است، لذا رعایت شرایط ازمایش قبل از انجام چکاپ از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که تعیین کننده میزان دقت این آزمایش و صحت نتیجه نهایی است.

شرایط قبل از آزمایش چکاپ در واقع مجموعه مواردی هستند که بایستی قبل از انجام چکاپ، انها را رعایت کرد تا جواب آزمایش قابل اطمینان باشد. به صفحه قبل از چکاپ چکارکنیم؟ مراجعه کنید تا به حقیقی بودن جواب آزمایش بیشتر کمک کنید

آزمایش چکاپ پگونه است

در آزمایش چکاپ:

آزمایش قند خون، آزمایش های چربی خون (کلسترول، تری گلیسرید)، شمارش کامل سلول های خون CBC (برای بررسی کم خونی ها و اختلالات گلبول های سفید و پلاکت) و اندازه گیری الکترولیت های خون (شامل سدیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و….. ) و عملکرد کبد (شامل بیلی روبین، آنزیم های کبدی، تست های هپاتیت GCT) و عملکرد کلیه (شامل اندازه گیری اوره، کراتیتن) و آزمایش ادرار و مدفوع و غیره  مورد بررسی قرار می گیرند.

بهترین زمان برای آزمایش چکاپ چه موقع است؟

برخی از آزمایشات نیاز به مدت زمانی مشخصی برای ناشتایی دارند و ممکن است تحمل این ساعات ناشتایی برای برخی افراد دشوار باشد. هنگام شب که شخص بیدار نیست، تحمل ناشتایی بسیار راحت تر است. بنابراین در بسیاری از موارد توصیه می شود که آزمایش چکاپ را صبح انجام دهید. علاوه براین نیز، صبح بدن در استاندارد ترین حالت ممکن خود است.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *