چکاپ

آزمایش و چکاپ زنانه چیست؟

چکاپ زنانه چیست؟

چکاب بدن یک اقدام پیشگیرانه موثر در هر گروه سنی است و می تواند در دراز مدت فوق العاده مفید باشد. این آزمایشات به عنوان یک استراتژی مراقبت بهداشتی به منظور تشخیص زود هنگام بیماری های احتمالی، تسهیل درمان به موقع و بهبود کیفیت زندگی عمل می کنند.

برای بررسی سلامت بدن بهتر است هر شش ماه یکبار حتی زمانیکه ظاهرا سالم هستید، ازمایش چکاپ را انجام دهید.برای اطلاع از زمان چکاپ به صفحه ی بهترین زمان برای آزمایش چکاپ چه موقع است؟ مراجعه کنید.

در حالی که ممکن است در ظاهر همه چیز خوب به نظر برسد، اما توصیه می شود که بطور منظم برای چکاب مراجعه کنند. چکاب زنانه چکابیی است که به معاینه فیزیکی و تست های ازمایشگاهی اندام جنسی و هورمونی زنان ربط دارد. از جمله چکاب های اساسی برای زنان عبارتند از:

پاپ اسمیر برای سرطان دهانه رحم

تست HPV برای عفونت HPV

معاینه بالینی پستان برای سرطان سینه

ماموگرافی برای سرطان سینه

معاینه لگن برای تشخیص علائم بیماری در اندام های تناسلی زنان

تست تراکم استخوان برای پوکی استخوان

 

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *