hpv, آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت جسم, سلامت جنسی

واکسن گارداسیل در کاشان

واکسن گارداسیل در کاشان

در این چند دهه سلامت جسمی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برای جلوگیری از مبتلا شدن به انواع بیماری ها و ویروس ها از جمله بیماری HIV و HPV واکسن هایی اختراع و مورد استفاده عموم قرار گرفت. به منظور جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس HPV که با نام پاپیلومای انسانی نیز شناخته می شود، واکسن گارداسیل در دوز ها و مدت زمان های متفاوت برای افراد دارای واجد شرایط تزریق می شود.

 شما می توانید با کمک گرفتن از تیم حرفه ای لیما طب علاوه بر دریافت دوز های آن، آزمایش و چکاپ کامل در منزل را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با واکسن گارداسیل با ما همراه باشید.

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن گارداسیل (Gardasil) چیست؟ واکسن گارداسیل به منظور جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس پاپیلومای انسانی و عفونت تزریق شده که این ویروس عامل بسیاری از بیماری های بدخیم از جمله سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان واژن و زگیل دستگاه تناسلی، دهان و گلو است.

این واکسن را افراد ۹ الی ۴۵ سال می توانند در دو یا سه دوز دریافت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. تعداد دوز های دریافتی واکسن گارداسیل به سن و سابقه واکسیناسیون فرد بستگی دارد. این واکسن موثر می تواند تا ۹۰ درصد از عفونت با HPV و ۹۷ درصد از سرطان دهانه رحم پیشگیری کند.

تزریق واکسن گارداسیل چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفته شد تزریق واکسن گارداسیل مزایای بسیاری را به همراه دارد که علاوه بر کاهش هزینه های بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پیشگیری از زگیل تناسلی
  • پیشگیری از سرطان دهانه رحم
  • پیشگیری از سرطان واژن
  • پیشگیری از سرطان فرج
  • پیشگیری از سرطان مقعد
  • پیشگیری از سرطان آلت تناسلی مردان
  • پیشگیری از زگیل های دهان و گلو

عوارض جانبی واکسن گارداسیل کدامند؟

عوارض جانبی واکسن گارداسیل کدامند؟

واکسن گارداسیل برای اکثر افراد بی خطر است. عوارض جانبی این واکسن معمولاً خفیف هستند و به خودی خود برطرف می شوند. این عوارض جانبی می تواند شامل درد، قرمزی و تورم در محل تزریق باشد. همچنین در برخی از افراد خستگی، سردرد، تهوع، اسهال، درد عضلانی و درد مفضلی دیده شده که تمامی این عوارض کوتاه مدت و گذرا هستند.

موارد منع تزریق واکسن گارداسیل چیست؟

همه افراد نمی توانند واکسن گارداسیل را دریافت کنند. کسانی که سابقه واکنش آلرژیک شدید به هر یک از اجزای واکسن را داشته از تزریق واکسن منع می شوند. همچنین تزریق واکسن گارداسیل در دوران بارداری نیز توصیه نشده و می توانید زمان دریافت آن را به بعد از زایمان در دوران شیردهی و یا پس از شیردهی موکول کنید.

انواع واکسن گارداسیل کدامند؟

در حال حاضر دو نوع واکسن گارداسیل وجود دارد. واکسن گارداسیل ۹ که در برابر ۹ نوع HPV  از جمله ۶، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲ و ۵۸ محافظت کرده و بیشتر برای افراد ۹ الی ۴۵ ساله پیشنهاد می شود. نوع دیگر واکسن گارداسیل سرواریکس است که در برابر دو نوع HPV، ۱۶ و ۱۸ که عامل اصلی سرطان دهانه رحم بوده محافظت می کند. این مدل از واکسن بیشتر برای افراد ۹ الی ۲۶ ساله توصیه می شود.

بیماری HPV چیست؟

بیماری HPV چیست؟

بیماری HPV که به آن پاپیلومای انسانی نیز گفته می شود، شایع ترین عفونت مقاربتی و عامل اصلی سرطان دهانه رحم است. در برخی از موارد این بیماری، فرد مبتلا هیچ نشانه و اطلاعی از وجود این ویروس در بدن خود نداشته و می تواند سال ها بدون علامت باشد.

انتقال این ویروس بیشتر از طریق رابطه جنسی و راه تماس مقعدی، ارتباط دهانی و… است. شما با انجام آزمایش پاپ اسمیر می توانید از تغییرات سلولی بوجود آمده با خبر باشید.

زگیل تناسلی چیست؟

تعدادی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی عامل ایجاد زگیل تناسلی می شوند که زگیل تناسلی زائده‌ های کوچک و گوشتی بوجود آمده بر روی اندام تناسلی بوده و از شایع ترین عفونت های مقاربتی هستند. آن ها ظاهری شبیه به برجستگی های کوچک گل کلم مانند، توده های نرم و صاف و یا ساقه های کوچک انگشت مانند را دارا هستند.

زگیل های تناسلی می توانند در هر نقطه ای از اندام تناسلی از جمله آلت تناسلی مردان، واژن، دهانه رحم، کشاله ران و مقعد ظاهر شوند. این بیماری اصولا هیچ علائمی ندارد اما در برخی موارد می تواند سبب خارش، سوزش، خونریزی و ناراحتی حین نزدیکی شود.

برای درمان زگیلی تناسلی می توانید به مصرف برخی از دارو ها، انجام جراحی و لیزر درمانی رو بیاورید. درمان آن ضروری نبوده اما می توانید برای رهایی از این بیماری و جلوگیری از شیوع آن به دیگران آن را درمان کنید. برای جلوگیری از مبتلا شدن به زگیل تناسلی می توانید واکسن گارداسیل را دریافت کنید. رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید و تعداد شرکای جنسی خود را محدود کنید.

خرید واکسن گارداسیل در کاشان

واکسن های گارداسیل توسط انواع شرکت های داروسازی تولید و شما می توانید انواع این واکسن را از جمله وارداتی و یا ایرانی، در شهر کاشان از داروخانه ها تهیه کرده و یا از لیما طب خریداری کنید. تیم حرفه ای لیما طب علاوه بر فروش این واکسن ها تزریق آن را به صورت حضوری و در منزل برای شما انجام می دهد.

قیمت واکسن گارداسیل در کاشان

قیمت واکسن گارداسیل در کاشان

قیمت واکسن گارداسیل در کاشان بسته به شرکت تولید کننده متفاوت است. نوع واکسن اینکه چها ظرفیتی باشد یا نه ظرفیتی و یا اینکه وارداتی باشد یا ایرانی همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت واکسن گارداسیل هستند. شما می توانید با خرید واکسن گارداسیل از مجموعه معتبر لیما طب آن را در انواع مراکز درمانی و درمانگاه ها تزریق کرده و یا با در ارتباط بودن با مجموعه لیماطب می توانید این واکسن را در منزل توسط تیم حرفه ای لیما طب دریافت کنید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر لیلا نظری

خانم دکتر لیلا نظری رباطی جراح و متخصص زنان زایمان که از خوشنام ترین و خوش اخلاق ترین پزشکان تهران به حساب می آید سالهاست که در عرصه پزشکی میدرخشد دکتر نظری که جز انجمن پزشکان اروپا نیز هست انواع خدمات پزشکی شامل لابیاپلاستی، جراحی زیبایی و ترمیمی واژن ،کارایو تراپی ، زایمان وی بک ،زایمان بی درد با گاز و بی حسی ، سزارین و زایمان در آب را به صورت تخصصی انجام میدهند.   @dr_leilanazari_gyn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *