آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت جسم, سلامت عمومی

مقدار ldl در آزمایش خون چقدر است؟

مقدار ldl در آزمایش خون چقدر است؟

دو نوع کلسترول در بدن هر فرد وجود دارد که اگر لیپوپروتئین دارای چگالی کم باشد به آن LDL و یا کلسترول بد به دلیل وجود چربی های مضر و اگر میزان آن زیاد باشد به آن HDL و یا کلسترول خوب می گویند. 

میزان ldl در آزمایش خون مشخص شده و مورد بررسی قرار می گیرد. تغییر میزان ldl در خون می تواند نشان دهنده بیماری یا مشکلات سلامتی باشد که پس از تشخیص باید اقدامات لازم را انجام دهید.

برای انجام آزمایش خون و تزریقات در منزل می توانید از تیم حرفه ای لیما طب کمک گرفته و با در ارتباط بودن با آن ها انواع آزمایش و چکاپ کامل در منزل را انجام دهید.

ldl در آزمایش خون

ldl در آزمایش خون یکی از فاکتور های مهمی است که در اندازه گیری میزان چربی خون مورد بررسی قرار می گیرد. با افزایش میزان آن در بدن احتمال بیماری هایی همچون ناراحتی و سکته قلبی وجود خواهد داشت. به همین دلیل انجام چکاپ و آزمایش کلسترول می تواند یک امر ضروری برای تعیین خطر بیماری کرونری قلبی باشد.

چرا باید آزمایش cholesterol ldl انجام دهیم؟

آزمایش ldl چرا تجویز می شود؟ و چرا باید این آزمایش را بدهیم؟ آزمایش ldl معمولا برای افرادی که علائم بالا بودن میران این ماده را بدت دارند تجویز می شود. از جمله نفخ و سوء هاضمه. اما در حالت کلی چه این علائم را داشته باشید و چه نداشته باشید باید از سن ۲۰ سالگی هر ۴ تا ۶ سال میزان ldl خون را بررسی کنید.

شرایط انجام آزمایش ldl چیست؟

شرایط انجام آزمایش ldl چیست؟

برای انجام آزمایش ldl نیاز است تا ۱۰ الی ۱۲ ساعت ناشتا بوده تا وضعیت بدنتان به حالت پایه برگردد. بهتر است روز قبل از انجام آزمایش هیچگونه تغییری در وعده غذایی خود نداده و شام را زود تر میل بفرمایید. ۷۲ ساعت قبل از انجام از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید و تا ۲۴ ساعت ورزش های سنگین انجام ندهید.

مقدار ldl در آزمایش خون

میزان ldl در خون به سن، جنسیت، سلامتی بدن و بیماری های زمینه ای آن بستگی دارد. برای تفسیر آزمایش خون و یا بررسی میزان ldl خون بهتر است با پزشک مشورت کرده اما به طور کلی مقادیر طبیعی آن برای افراد ۱۸ و بالای ۱۸ سال در آزمایش به شرح زیر است.

  • در محدوده ایده آل کمتر از ۱۰۰ mg/dl
  • در وضعیت مطلوب از ۱۰۰ الی ۱۲۹ mg/dl
  • در وضعیت متوسط ۱۳۰ الی ۱۵۹ mg/dl
  • در وضعیت کلسترول بالا  ۱۶۰ الی ۱۸۹ mg/dl
  • در وضعیت کلسترول سطح بالا ۱۹۰ mg/dl

سخن آخر

در این مقاله به بررسی ldl خون و آمادگی های لازم قبل از انجام آزمایش آن پرداخته و در رابطه با میزان طبیعی سطح آن در خون توضیحات کاملی را ارائه کردیم. بهتر است با دیدن هر یک از علائم بالا بودن ldl خون، آزمایش را انجام دهید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *