آزمایش های پزشکی, چکاپ

در آزمایشات چکاپ کامل چه چیزهای مشخص می شود؟

لیست آزمایش‌های لازم برای چکاپ کامل بدن

آزمایش چکاپ هر شش ماه یکبار توصیه می‌شود. چکاپ در واقع مجموعه ای از انواع مختلفی از آزمایشات است که در ان با کمک نمونه گیری از خون، ادرار و مدفوع، فاکتورهای مختلفی از بدن مورد ارزیابی قرار می گیرند. علاوه براین نیز می توان عملکرد و وضعیت سلامت اندام های داخلی بدن مانند کبد، قلب، کلیه و … را مورد بررسی قرار داد. در “آزمایشگاه لیما طب” با پیشرفته ترین دستگاه های تشخیص طبی انواع مختلفی از چکاپ ها مانند چکاپ آقایان، چکاپ خانم ها، چکاپ سالمندان و چکاپ کودکان انجام می شود. در این مقاله با توجه به اینکه بیشترین گروه درخواست کننده چکاپ خانم ها و اقایان برای انجام چکاپ های رایج و کامل است، در این مقاله نیز بیشتر به این نوع از چکاپ ها پرداخته می شود.

در آزمایشات چکاپ کامل چه بیماری های مشخص می شود؟

در یک چکاپ کامل بسته به سن و جنس فرد، انواع مختلفی از بیماری‌ها مانند اختلالات خونی، بیماری‌های کبدی، کلیوی، بیماری‌های مربوط به روده بزرگ و کوچک و سایر بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش، اختلالات هورمونی مانند اختلالات مربوط به غده تیروئید، پرولاکتین(هورمون زنانه)، استروژن و پروژسترون و آنتی ژن‌های سطحی پروستات برای تشخیص سرطان پروستات، بررسی برخی از کمبودهای مربوط به املاح معدنی مورد نیاز بدن که هر کدام از آن‌ها به نوبه ی خود در تشخیص برخی از بیماری‌های مانند پوکی استخوان، افسردگی ها، اختلالات عصبی و…. کاربرد دارد.

لیست کامل آزمایشات چکاپ کامل بدن

برای اطلاع از لیست آزمایشات چکاپ کامل بدن می توانید مطلب لیست آزمایشات چکاپ کامل بدن را مطالعه فرمائید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *