آزمایش های پزشکی

چکاپ کامل بدن و قیمت آن چیست؟

چکاپ کامل بدن و قیمت آن چیست؟

 

چکاپ کامل یک بسته از پیش طراحی شده از تست های بالینی است که می تواند وضعیت سلامتی شما را بر اساس عوامل مختلف به دقت ارزیابی کند.  چکاپ کامل بدن شامل آزمایش‌هایی برای تمام سیستم‌های بدن است که در آن‌ها متوجه می‌شوید که هر عضو بدنتان خوب کار می‌کند یا خیر.  این شامل مطالعه دقیق عملکرد کلیه، عملکرد کبد، پروفایل چربی، تشخیص اولیه سرطان ،تشخیص دیابت ، کنترل میزان هورمن های بدن و تشخیص کم خونی و…خواهد بود.

در سبک زندگی پرمشغله امروزی عادات غذایی تأثیر نامطلوبی بر سلامت مردم به ویژه در شهرهای ماشینی می گذارد.  مشکلات مربوط به فشار خون، دیابت و انواع سرطان یکی از نگرانی های بزرگ امروزه است.  بیشتر این موارد در مراحل اولیه قابل تشخیص است و اگر دیر تشخیص داده شود، ممکن است منجر به عوارض شدید شود.  بنابراین برای جلوگیری از چنین وضعیت بحرانی، توصیه می شود برای یک چکاپ کامل مراجعه کنید.  برخی از دلایل دیگر برای انجام این چکاپ عبارتند از چاقی، سیگار کشیدن یا نوشیدن زیاد الکل، ورزش نکردن وسابقه خانوادگی بیماری.شما میتوانید از خدمات آزمایشات و چکاب پزشکی در منزل استفاده نماییید.

چکاپ کامل بدن و قیمت آن چیست؟

برای درمان یا پیشگیری زود هنگام بیماری ها علائم هشدار دهنده اولیه آنها مفید است.  با یک چکاپ دوره‌ای، می‌توانید به‌روزرسانی دقیقی از وضعیت سلامتی خود با پارامترهای مختلف مانند سطح قند خون، کلسترول و تغییرات فشار خون برای درمان بهتر دریافت کنید.  اگر مشکل مزمن دارید، پزشک به شما توصیه می کند که داروهای بهتری برای آن مصرف کنید.

چکاپ سالانه کامل بدن می تواند به شما کمک کند هر سوالی که ممکن است داشته باشید از پزشک بپرسید و آخرین اطلاعات پزشکی را در مورد مشکلاتی که ممکن است در آینده داشته باشید یا ممکن است با آن مواجه شوید را دریافت کنید.  از ترس و استرس در مورد دردهای کوچک و نگرانی در مورد توده ها یا خال ها جلوگیری کنید.

معمولا فقط یک روز طول می کشد.  هنگامی که با معده خالی وارد می شوید، نمونه ادرار و مدفوع گرفته می شود.  نمونه خون گرفته می شود.  شما بر اساس نتیجه خود با پزشکان مختلف مشورت می کنید.  در صورت نیاز به آزمایشات بیشتر، پزشک به شما اطلاع خواهد داد.

چکاپ کامل بدن شامل انواع آزمایشات، تست های پاتولوژی ، شامل سرطان، نشانگرهای خطر قلبی، دیابت هموگرام کامل، کمبود آهن، تست عملکرد لیپید تست های عملکرد کبد، تست عملکرد کلیه، تست های عملکرد تیروئید ،  نمایه لوزالمعده، نمایه الکترولیت‌ها ادرار روتین BMI و ، پاپ اسمیر ماموگرافی USG و مشاوره با پزشک است.

 

به طور کلی باید برای سالمندان انجام شود.  اما بر اساس مطالعات اخیر و بر اساس سبک زندگی و تغییرات محیطی، آیا کسی واجد شرایط شرکت در این آزمون است؟  صرف نظر از سن، همه باید سالی یک بار برای این آزمایش مراجعه کنند.  حتی بچه های کوچک هم اکنون از اختلالات تنفسی رنج می برند.

 

 

 

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *