آزمایش های پزشکی

هزینه تست PCR برای خروج از کشور

هزینه تست PCR برای خروج از کشور

هزینه تست PCR برای مسافرت خارج از کشور

تکنیک  Real-time RT-PCR یک روش بسیار حساس و اختصاصی است و در کمتر از سه ساعت جواب PCR اماده می شود. اگرچه در آزمایشگاه ها به طور متوسط بین ۶ تا ۸ ساعت زمان جواب PCR می برند.

آزمایش PCR کرونا چگونه و به چه صورت است؟ شما با وارد شدن به صفحه ی تست PCR  کرونا چیست؟ میتوانید به تمام سوالات خود درمورد تست PCR پاسخ دهید.

در مقایسه با سایر روش های جداسازی ویروس موجود،RT-PCR  به طور قابل توجهی سریعتر است و پتانسیل کمتری برای آلودگی یا خطا دارد، زیرا کل فرآیند را می توان در یک لوله بسته انجام داد.این روش همچنان دقیق ترین روش موجود برای تشخیص ویروس COVID-19 است. با این حال، RT-PCR زمان واقعی را نمی توان برای تشخیص عفونت های گذشته استفاده کرد، زیرا ویروس ها فقط برای یک بازه زمانی خاص در بدن وجود دارند.

نمونه برداری از حلق و بینی

در این روش ابتدا باید RNA به DNA تبدیل شوند که به این فرآیند “رونویسی معکوس” گفته می شود. بعد از تبدیلRNA  به DNA،  قسمتی از DNA ویروسی را صدها هزار بار تکثیر می شود و از این طریق با ردیابی قسمت اختصاصی ویروس می توان به تشخیص نهایی ان دست پیدا کرد. از بینی یا گلو که محل تجمع ویروس کووید-۱۹ است، نمونه گیری انجام می‌شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، مراجعه به آزمایشگاه برای هر شخصی مناسب نیست. لیماطب برای شما شرایطی را فراهم کرده که شما میتوانید با وارد شدن در صفحه ی تست کرونا در منزل تست خود را با خیال راحت انجام دهید.

از آنجایی که نوع Omicron به طور گسترده در حال گسترش است، میلیون‌ها نفر نگران هستند که در معرض این بیماری قرار گرفته باشند، از طرفی نیز بسیاری از کشورها جهت پیشگری و گسترش انتقال ویروس کرونا انجام تست PCR و تزریق واکسن ضد کرونا را به عنوان یکی از شرایط اجازه ورود به کشور خود صادر کرده اند.

هزینه تست PCR صرف نظر از هدف از انجام ازمایش، در ازمایشگاه تهران طب طبق تعرفه های وزارت بهداشت ۳۹۰ هزار تومان می باشد که البته اگر درخواست نمونه گیری در منزل داشته باشید، ۴۵۰ هزار تومان می باشد.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *