چکاپ

برای آزمایش و چکاپ به کجا مراجعه کنیم؟

برای چکاپ به کجا مراجعه کنیم؟

چکاپ سلامت کامل بدن

معاینه کامل بدن ضروری است زیرا به شما کمک می کند تا اقدامات لازم را برای پیشگیری یا تشخیص زود هنگام هر بیماری احتمالی انجام دهید.

چکاپ کامل بدن چیست؟

چکاپ کامل بدن، چکاپ کامل سلامت یا اسکن تشخیصی کل بدن شما از جمله قلب، کلیه، کبد، ریه برای ارزیابی وضعیت فعلی سلامتی شما و غربالگری شما برای اطلاع از داشتن علائم هشدار دهنده ظاهری یا وجود هر گونه ناهنجاری در داخل بدن شما است.

با چکاپ کامل بیماری های کشنده مانند بیماری های قلبی عروقی، بیماری های تنفسی، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های گوارشی و غیره، با چکاپ کامل زودتر مشخص می شوند. همه افراد باید حداقل سالی یک بار برای معاینه کل بدن خود مراجعه کنند تا از وضعیت سلامت خود مطلع شوند.

گلبول های سفید در برابر عفونت ها از بدن محافظت می‌کنند. این گلبول ها در هنگام بروز عفونت به باکتری، ویروس یا هر عامل بیماری‌زای دیگری که عفونت را ایجاد کرده حمله و آن را از بین می‌برند. توصیه میشود برای اطمینان از سلامتی خود به خصوص در سنین بالا حتما چکاپ خون انجام دهید.

چرا چکاپ کامل بدن مهم است؟

اکنون بیایید ببینیم که بسته های چکآپ کامل بدن چه مزایایی دارند:

برای درک میزان تناسب اندام خود به غربالگری کل بدن برویم.

بررسی کامل بدن به ویژه در بیماری‌های بحرانی و کشنده مانند سرطان که در آن تشخیص زود هنگام می‌تواند به ما در پیشگیری یا مدیریت بیماری و بهبود طول عمر بیمار کمک کند، بسیار اهمیت دارد.

چکاپ کامل بدن در موارد زیر باید در اولویت قرار گیرد:

سابقه یک بیماری

سابقه خانوادگی بیماری

افرادی که سبک زندگی ناسالم و پرمشغله دارند.

همه آزمایش ها نیاز به آمادگی قبلی ندارند اما انجام بیشتر آزمایش ها نیازمند رعایت نکاتی است که اگر به خوبی مراعات گردند موجب رسیدن به نتایج درست آزمایشگاهی می شوند. با مطالعه ی شرایط قبل از آزمایش چکاپ میتوانید به جواب قابل اطمینان آزمایش خود کمک کنید.

تست های آزمایش چکاپ

آزمایشات چکاپ کامل بدن شامل چه تست های چیست؟

آزمایش خون و ادرار

تست چربی

چکاپ قلب: اشعه ایکس قفسه سینه، نوار قلب و اکو کاردیوگرافی ۲ بعدی

چک ویتامین

بررسی شکم: سونوگرافی شکم و لگن

تست های عملکرد تیروئیدTSH) ، (T3, T4

عملکرد کلیه: اوره خون، اسید اوریک، کراتینین سرم

تست های عملکرد کبد SGPT)، SGOT، بیلی روبین سرم(

تست های عملکرد ریه

آزمایشات دیابت

آزمایشات هپاتیت B

CT کلسیم

درصد کل چربی بدن

چکاپ چشم

PSA

سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر (قلب(

سی تی غربالگری عروق گردن

سنجش تراکم مواد معدنی استخوان (BMD)

سونوگرافی، ماموگرافی و پاپ اسمیر

برای چکاپ به کجا مراجعه کنیم؟

آزمایشگاه فوق تخصصی تهران طب به عنوان یکی از شناخته شده ترین مجموعه‌های خدمات پزشکی در ایران، امکان نمونه گیری و انجام آزمایش‌های مختلف در منزل را ایجاد کرده است. اگر شما نیز تمایل دارید ازمایش چکاپ کامل در منزل خود انجام دهید، به راحتی می توانید به سایت آزمایشگاه آنلاین تهران طب مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام و تعیین زمان خونگیری و انجام آزمایش در منزل خود از طریق سایت اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات لازم در مورد نحوه نمونه گیری، هزینه و زمان جواب دهی چکاپ کامل در منزل، می توانید به ازمایشگاه فوق تخصصی تهران طب مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های ۰۲۱۴۴۴۴۳۱۴۸ و ۰۲۱۴۴۶۱۲۷۱۲تماس بگیرید.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *