آزمایش های پزشکی, چکاپ, سلامت روان, مغز و اعصاب

تست آلزایمر در خانه

تست آلزایمر در خانه

آلزایمر نوعی بیماری مزمن بوده که سبب تخریب سلول های عصبی با سرعت پیشروی متفاوت می باشد. بیماری آلزایمر که نوعی بیماری مغزی است، شروعی آرام داشته اما با گذشت زمان علائم آن بیشتر و وضعیت فرد مبتلا رو به بدتر شدن می شود.

از علائم این بیماری می توان به فراموشی زودهنگام، مشکل در تکلم، نداشتن انگیزه کافی و نوسان احساسات اشاره کرد. تست بیماری آلزایمر را می توان علاوه بر مراجعه به دکتر در خانه با کمک تیم حرفه ای لیما طب انجام داد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری و انواع آزمایش و چکاپ کامل در منزل با لیما طب همراه باشید.

آلزایمر چیست؟

بیماری آلزایمر یک بیماری پیشرونده مغزی است که باعث زوال عقل می شود. این بیماری به طور معمول با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، مشکل در تفکر و استدلال و تغییرات در شخصیت و رفتار آغاز می شود. با پیشرفت بیماری، علائم بدتر می شوند و فرد ممکن است در انجام فعالیت های روزمره خود مشکل پیدا کند.

با پیشرفت این بیماری فرد توانایی مراقبت از خود را از دست داده و از جامعه و خانواده به طور کامل جدا می شود و همین سبب افسردگی شدید در این بیماران می شود. همانطور که گفته شد سرعت پیشروی این بیماری متفاوت بوده و امید به زندگی بعد از تشخیص ۳ الی ۹ سال است.

دلایل مبتلا شدن به بیماری آلزایمر کدامند؟

با شکل گرفتن مقدار غیر طبیعی پلانک ها در مغز، سلول های اندام ها تحت تاثیر قرار گرفته و در نتیجه سبب مختل شدن عملکرد و فعالیت شیمیایی عادی مغز و کاهش ناقلین عصبی می شود. البته علت این بیماری هنوز ناشناخته بوده و فقط علت بیماری برخی از مبتلایان توسط تفاوت های ژنتیکی مشخص شده و محققین و متخصصان هنوز در حال بررسی و تحقیقات روی این بیماری هستند.

علائم بیماری آلزایمر چیست؟

علائم بیماری آلزایمر چیست؟

علائم آلزایمر می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، برخی از علائم رایج را در زیر نام برده ایم.

  • از دست دادن حافظه کوتاه مدت
  • مشکل در یادگیری چیزهای جدید
  • مشکل در تمرکز و توجه
  • مشکل در تفکر و استدلال
  • مشکل در زبان و صحبت
  • تغییرات در شخصیت و رفتار
  • مشکل در انجام فعالیت های روزمره

تست بیماری آلزایمر در خانه چگونه است؟

تست های مختلفی برای بیماری آلزایمر وجود دارد که می توان در خانه انجام داد. این تست ها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید آیا در معرض خطر ابتلا به آلزایمر هستید یا نه.

تست های آلزایمر در خانه فقط برای غربالگری هستند و نمی توانند به طور قطعی آلزایمر را تشخیص دهند. اگر نگران هستید و یا علائم آن را دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

تست های بیماری آلزایمر در خانه کدامند؟

تست های بیماری آلزایمر در خانه دارای انواع گوناگونی هستند که در زیر به برخی از آن ها اشاره کرده ایم. شما می توانید برای انجام انواع آزمایش و چکاپ کامل در منزل با مجموعه لیما طب در ارتباط باشید.

آزمون وضعیت ذهنی کوتاه (MMSE): این تست یک تست کوتاه و ساده بوده که حافظه، زبان، توجه و تفکر شما را ارزیابی می کند.

آزمون ساعت نقاشی: در این تست از شما خواسته می شود که یک ساعت را نقاشی کنید و اعداد را روی آن قرار دهید.

آزمون یادآوری کلمات: در این تست، سه کلمه به شما گفته شده و سپس از شما خواسته می شود که بعد از چند دقیقه آن ها را به یاد بیاورید.

نکاتی برای انجام تست آلزایمر در خانه

نکاتی برای انجام تست آلزایمر در خانه

برای انجام تست های آلزایمر در خانه بهتر است به نکات گفته شده در زیر دقت کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با بیماری تیروئید، تست سرطان تیروئید در خانه را بخوانید.

  • تست را در یک محیط آرام و بدون حواس پرتی انجام دهید.
  • اگر خسته یا مضطرب هستید، تست را انجام ندهید.
  • اگر در انجام تست مشکل دارید، از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده کمک بگیرید.

تست آلزایمر دایره به چه صورت است؟

برای انجام این تست ابتدا از شما خواسته می شود که به تصاویر موجود در داخل دایره هایی که در اختیار شما قرار می گیرند نگاه کنید. در داخل این دایره ها اشکال مختلفی از جمله درخت، میز، هواپیما و… وجود دارد. برخی از افراد این اشکال را نمی بینند و برای برخی دیگر به طور واضح نمایان است. می توانید از سایت اینترنتی Playbuzz که امروزه بازخورد فراوانی نیز از طرف مردم داشته اند مشاهده کنید.

تشخیص بیماری آلزایمر از روی چشم به چه صورت است؟

محققان و متخصصان پس از مطالعات بسیار دریافتند که می توان از طریق نگاه کردن به چشم فرد، بیمار بودن یا نبودن آن را تشخیص داد. بیماری آلزایمر عروق خونی موجود در پشت شبکیه چشم را تغییر می دهد که با اسکن کردن چشم فرد مبتلا در عرض چند ثانیه می توان بیماری آن را تشخیص داد. افراد مبتلا به آلزایمر عروق خونی کوچک موجود در پشت شبکیه چشم خود را از دست داده و دارای لایه شبکیه نازک تری در مقایسه با افراد سالم و یا افراد مبتلا به آلزایمر خفیف هستند.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *