سلامت جنسی

علائم پروستات

علائم پروستات

علائم پروستات ممکن است شامل ادرار کردن دردآور، سختی در ادرار کردن، ادرار کم، تغییر در جریان ادرار، بیش فشاری در ادرار کردن،تکرر ادرار ، احساس سوزش و درد در هنگام ادرار کردن، خون در ادرار، خلط در ادرار، نفخ و تورم در منطقه پروستات و درد در منطقه آن باشد. به هر حال، برای تشخیص دقیق وضعیت پروستات، باید به پزشک ارولوژیست مراجعه کرد.

شما میتوانید از خدمات آزمایشات و چکاب پزشکی در منزل استفاده نماییید.

پروستات چیست؟

پروستات یک غده تحتانی مردانه است که در انتهای مجرای ادراری و قرینه قرار دارد. بروز مشکلات پروستات ممکن است به دلیل عوامل زیر باشد:
۱- التهاب پروستات (پروستاتیت)

۲- بزرگ شدن پروستات (بیماری خود پروستات)

۳- سرطان پروستات

۴- عوامل ژنتیکی

۵- استفاده از داروهای خاص

۶- عوامل محیطی مانند تنش و استرس

۷- سنین بالای ۵۰ سال

بنابراین، برای تشخیص دقیق و درمان صحیح، باید به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه کرد.

آیا پروستات درمان دارد ؟

آیا پروستات درمان دارد ؟

بله، مشکلات پروستات درمان دارند. در صورت تشخیص صحیح و به موقع، درمان مشکلات پروستات شامل داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها، آلفا بلاکرها، اینهیبیتورهای ۵-آلفا ردوکتاز و هورمون‌های مرتبط با پروستات می‌باشد. در موارد شدیدتر، عمل جراحی نیز ممکن است لازم باشد. بنابراین، برای درمان صحیح و بهبودی مشکلات پروستات، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و نظر او را در این خصوص جویا شوید.

اورولوژیست کیست؟

اورولوژیست یک پزشک تخصصی است که در بیماری‌های سیستم ادراری و تناسلی مردانه تخصص دارد. این شامل بیماری‌های پروستات، کلیه، مثانه، ادرار، اندام‌تناسلی مردانه و  سایر مشکلات مرتبط با این سیستم‌ها می‌شود. بهترین راه برای درمان مشکلات پروستات، مراجعه به یک اورولوژیست است.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

نام و نام‌ خانوادگی*

author-avatar

دکتر عبدالحسین ناصری

وی از اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده و ده ها پروژه پژوهشی دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی ایران با راهنمایی و نظارت ایشان صورت پذیرفته، دکتر ناصری از سال 1370 بعنوان هیئت علمی در دانشگاه مشغول به خدمت بوده و همچنین از سال 1373 تاکنون مدیریت آزمایشگاه بیمارستان های متعددی را عهده دار بودند، ایشان از سال 1396 تاکنون مدیرت آزمایشگاه بیمارستان های حضرت فاطمه (س) و شهید مطهری تهران را بر عهده دارند. از سری نگارش های دکتر میتوان به کتب "دقیق ترین روش تشخیص استافیلوکوکوس اورئوس" ، "بررسی چشمه ها و آب های گرم معدنی ایران" و ... اشاره کرد، لازم به ذکر است که نگارش "طرح جامع گردشگری سلامت کل کشور" نیز جز دستاورد های ایشان بوده است. Wikipedia.org isid.research.ac.ir irimc.org majlis.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *